Jak przypomina portal "Interia", 25 sierpnia obchodzimy 3. rocznicę urodzin siostry Faustyny. Jest ona znana głównie za sprawą licznych objawień, które zapisała w swoim "Dzienniczku". Wśród wielu wizji, jakie opisała, znalazły się również te, dotyczące końca czasów, kiedy Jezus Chrystus ponownie wróci na ziemię.

Siostra Faustyna i powołanie

O tym, aby wstąpić do zakonu, Faustyna myślała już w wieku 16 lat. To właśnie wtedy zaczęła pracę u pewnej zamożnej rodziny, aby wspomóc swoich bliskich, których sytuacja materialna była trudna. Kiedy oznajmiła bliskim, że chciałaby podążać drogą zakonną, spotkała się ze stanowczym sprzeciwem swojego ojca.

Pierwszego widzenia doznała w 1924 roku, w trakcie zabawy w parku. Miał wówczas do niej przyjść Jezus Chrystus i polecić jej wstąpienie do zakonu. Bez namysłu wybrała się do warszawskiego klasztoru, ale z racji tego, że niezbędna była wyprawka, musiała przez rok pracować, żeby ją sobie zapewnić.

Do klasztoru udało jej się wstąpić 1 sierpnia 1925 roku. W zakonie spędziła 13 lat. Zmarła 5 października 1938 roku w Krakowie-Łagiewnikach w wieku zaledwie 33 lat.

Obraz Jezusa Chrystusa Miłosiernego/YouTube @Ku Bogu
Obraz Jezusa Chrystusa Miłosiernego/YouTube @Ku Bogu
Obraz Jezusa Chrystusa Miłosiernego/YouTube @Ku Bogu

Wizje

Przez lata doznawała wielu wizji, które skrzętnie spisywała w swoim "Dzienniczku". Jedną z najważniejszych wizji była ta, w której Jezus polecił jej namalowanie swojego obrazu z napisem "Jezu, ufam tobie". W kolejnych przekazał jej treść koronki do Bożego Miłosierdzia, a także polecił ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia.

W "Dzienniczku siostry Faustyny" znajdziemy również wizję dotyczącą końca świata. "Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi" - przekazywała słowa Jezusa.

Siostra Faustyna i wizja/YouTube @Ku Bogu
Siostra Faustyna i wizja/YouTube @Ku Bogu
Siostra Faustyna i wizja/YouTube @Ku Bogu

Pojawienie się tego znaku poprzedzić ma apokalipse, przed która drżeć mają nawet Aniołowie. Ratunkiem dla wielu dusz ma być odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

Co sądzicie o wizjach siostry Faustyny?

To też może cię zainteesować: Największy szczęściarz wśród znaków zodiaku. Czy jesteś na szczycie listy w rankingu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znany duchowny odpowiada na pytanie internautki. Chodzi o nieślubne dzieci

O tym się mówi: Paragony grozy z wakacyjnych kurortach to nic, przy paragonach z wizyty u dentysty. Kwoty przyprawiają o niezły zawrót głowy