Maria spojrzała ze zmęczeniem na córkę, rozejrzała się po swoim pokoju i odpowiedziała cicho: Ona ma do tego pełne prawo. Dom należy teraz do niej i nie pozostaje nam nic innego, jak spakować się i wyjść.

Młoda kobieta, Anna zakryła twarz dłońmi i nic nie powiedziała. Wiedziała, że ​​jej matka mówi prawdę, ale nie chciała wierzyć w to, co się dzieje. Myślała, że ​​to tylko zły sen. Dziewczyna zdjęła ręce, spojrzała na smutną twarz matki i bardzo jej współczuła.

Matka! Dlaczego dziadek w ogóle napisał testament? Anna nie dawała za wygraną. - Chodź, córko! Nie ma sensu szukać wytłumaczenia jego czynu... - westchnęła Maria, wstając z kanapy. „Teraz nie możesz niczego naprawić. Musimy się zebrać. Wzięła stos dokumentów ze stołu i zaczęła je starannie składać, aby nie pogiąć ich podczas przeprowadzki.

Niezrozumiała decyzja dziadka

Maria urodziła się w małej wiosce, w której wszyscy się znali i zawsze witali się, gdy się spotykali. Od dzieciństwa była bardzo nieśmiałą i spokojną dziewczyną, która zawsze była posłuszna rodzicom.

Nie mogło być inaczej, bo nawet jej własny mąż Piotr bał się matki Tereski. W przeciwieństwie do swojej starszej siostry Zośki, Maria zawsze robiła to, co powiedziała jej matka. Poszła nawet studiować, gdzie wysłała ją Teresa. Zośka natomiast była starsza o pięć lat, była jak jej matka w usposobieniu i dlatego często się z nią kłóciła. Wyskakując z domu w małżeństwo zaraz po ukończeniu studiów, starsza siostra uciekła z domu tylko po to, by być z dala od Teresy.

Teraz gdy starszy członek rodu zmarł, pozostawił po sobie osobliwej treści testament, w którym Zośka stała się właścicielką całości spadku. Anna nie mogła uwierzyć w pazerność ciotki, siostry swojej mamy. Maria, choć zawsze wspierała rodziców, teraz musi szybko spakować siebie i córkę Annę, aby wyprowadzić się z - jak to wynika z testamentu - swojej siostry Zośki. - Nigdy tego nie zrozumiem - westchnęła do siebie zatroskana Maria, układając stosy dokumentów, książek, ubrań i bielizny...

O tym się mówi: Numerologia odkrywa sekrety Wszechświata. Co ostatnia cyfra w Twoim roku urodzenia ujawnia o Tobie

Zerknij: Sława Przybylska nie może pozwolić sobie na bezczynność na emeryturze. Wszystko przez wysokość wypłacanego jej z ZUS świadczenia