Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, 21 grudnia 2021 roku, Żora Korolyov szykował się właśnie na trening. Zasłabł, upadł i już nie udało się uratować życia tancerza.

Żora zmarł nagle, jak tysiące innych młodych i wysportowanych osób

Jego śmierć według medialnych doniesień spowodowana była rozległym zapaleniem mięśnia sercowego, którego przyczyn żaden lekarz nie zdradził w przestrzeni publicznej. Jego zrozpaczona narzeczona apelowała później do internautów, aby nie dzielili się w tej sprawie swoimi przypuszczeniami, jakie nasuwają się po serii nagłych i bardzo licznych zgonów młodych, wysportowanych osób, które łączy kluczowy zabieg iniekcji.

Żora był niezwykle utalentowanym tancerzem, który w "Tańcu z Gwiazdami" towarzyszył kilku celebrytkom, jednak po rozstaniu z programem, nie miał o nim zbyt dobrego zdania. Jak przyznał w jednym z wywiadów, niektórzy z zaproszonych gości daleko jeszcze mają do miana gwiazdy, jak na przykład Oliwia Bieniuk, która jest rozpoznawalna jedynie dzięki swoim sławnym rodzicom.

Tancerza pochowano na warszawskim cmentarzu północnym. Jak dziś wygląda jego grób?

Prawdziwie wzrusza widok ostatniego miejsca, do którego przywiódł Żorę los. Artysta mógł żyć i być dla wielu radością jeszcze bardzo długo. Niestety, czasem dokonujemy wyborów, które niosą ze sobą różne skutki i konsekwencje.

Teraz Super Express może opisać grób kolejnej wielkiej gwiazdy, której nagłe odejście wstrząsnęło wszystkimi, którzy wiedzieli o istnieniu Żory Korolyova...

Świeże kwiaty i płonące znicze świadczą o tym, że grób tancerza jest wciąż odwiedzany, a dekoracje i symboliczne elementy wymieniane na nowe. Zieleń okrywa pomnik, zamiast granitowej płyty. Kamień jest zimny, trawa daje ukojenie i ciepło. Pokaźne wieńce zdobią miejsce spoczynku tancerza, a w środku wieńców umieszczono spore znicze.

Śpij dobrze Żora Korolyov i wybacz ludziom swoje krzywdy.

O tym się mówi: Ivan Komarenko ucieka z wielkiego miasta. Dokąd się udał

Zerknij tutaj: Ochroniarz księżnej Diany zabrał głos w sprawie konfliktu między księciem Williamem i Harrym. "Udzieliłaby Harry’emu rad"