Jak przypomina portal "Pomponik", Ewa Błaszczyk bardzo mocno angażuje się w działalność charytatywną. Aktorka przed laty doświadczyła ogromnej prywatnej tragedii, kiedy jej córka po zakrztuszeniu tabletką zapadła w śpiączkę, z której nie udało się jej wybudzić do dziś. Aktorka może liczyć na wsparcie drugiej córki, Marianny. Na jaw wyszedł jeden z sekretów córki Ewy Błaszczyk.

Ta tragedia wstrząsnęła wszystkimi

Ewie Błaszczyk przszło się mierzyć z wieloma dramatycznymi wydarzeniami. Najpierw, w lutym 2000 roku zmarł jej mąż Jacek Janczarski, a trzy miesiące później jej córka zapadła w śpiączkę po tym, jak zakrztusiła się połykaną tabletką. Choć lekarze i sama aktorka podjęli wiele prób wybudzenia Oli z tego stanu, nie udało się do dziś.

Ewa Błaszczyk nie załamała się, ale prywatną tragedię przekuła w coś dobrego, próbując pomóc ludziom borykającym się z podobnymi problemami, co ona. Założyła fundację, która wspiera osoby, które znalazły się w sytuacji podobnej do tej, która dotknęła ją i jej rodzinę. Dzięki staraniom aktorki, udało się uruchomić klinikę "Budzik", gdzie udało się wybudzić ze śpiączki wielu pacjentów.

Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com

Córka Ewy Błaszczyk nie chciała jej nazwiska

Marianna nie ukrywa, że nie było jej łatwo. Przyznała, że ludzie znając jej nazwisko kojarzyli ją przede wszystkim ze znaną mamą i rodzinnymi tragediami, jakie je dotknęły. Marianna próbowała więc zmienić nazwisko, nie wtajemniczając w całą sprawę swojej mamy.

Jak zdradziła w jednym z wywiadów, próbowała to zrobić nieoficjalnie i na potrzeby jednego konkretnego projektu. Przyznała, że niestety jej próby spęzły na niczym, bo niezbędne było podanie numeru PESEL. Ostatecznie "więc się nie udało".

Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska/YouTube @BumerangMedia
Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska/YouTube @BumerangMedia
Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska/YouTube @BumerangMedia

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Nadal nie ma informacji na temat tego, co spowodowało katastrofę ekologiczną na Odrze. Dlaczego dochodzenie trwa tak długo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gorzkie słowa Jacka Łągwy z zespołu Ich Troje. Kompozytor ma wiele żalu. Znalazł się w trudnej sytuacji

O tym się mówi: Antek Królikowski wysłał do swojej żony pismo przedprocesowe. Co się w nim znalazło