Jak przypomina portal "Pomponik", Nicole Saleta od lat zmaga się z poważnym schorzeniem, jakim jest niewydolność nerek. Córka sportowca zmaga się z chorobą od 10 roku życia. Już dwukrotnie poddawała się przeszczepowi nerki, jednak za każdym razem jej organizm odrzucił organ. Teraz dziewczyna czeka na trzeci zabieg.

Nicole Saleta żyje z chorobą od lat

27-letnia dziś Nicol Saleta czeka obecnie na trzeci przeszczep nerki. Do pierwszego zabiegu przeszczepienia narządu miało dojść, kiedy miała 10 lat. Wówczas dawcą miała być jej mama Ewa Pacuła. Niestety ze względu na zaćmę, jaką zdiagnozowano u Nicol, transplantacja została przesunięta o rok. Dawcą został Przemysław Saleta.

Niestety nie obyło się bez komplikacji i po operacji sportowiec zapadł w śpiączkę. Na szczęście taki stan rzeczy był krótkotrwały. Nerka przeszczepiona od Przemka Salety działała w ciele jego córki przez 5 lat. Na kolejny przeszczep Nicole Saleta musiała czekać przez 6 lat.

Nadzieje, jakie wiązała z zabiegiem okazały się płonne. Przeszczep nerki od nieżyjącego dawcy praktycznie od razu został odrzucony przez jej organizm. Nicole Saleta nienajlepiej znosiła operacje. Po pierwszej doszło u niej do rozwinięcia się sepsy, po drugiej pojawiło się zapalenie płuc.

Nicole Saleta czeka na przeszczep

Nicole Saleta czekając na kolejną szansę, poddaje się dializą. W jej przypadku są to dializy otrzewnowe, a nie stosowane zazwyczaj hemodializy. Dializa otrzewnowa wykorzystuje zdolności filtracyjne, jakie posiada błona otrzewnowa znajdująca się wewnątrz jamy brzusznej.

Ten rodzaj dializy podlega pełnej refundacji. Tym, co stanowi przeszkodę w skorzystaniu z niej, to przebyty zabieg operacyjny w obrębie jamy brzusznej. Zaletą tego rodzaju dializ jest fakt, że odbywają się one w domu pacjenta, w trakcie snu.

Nicole Saleta/YouTube @Viva!
Nicole Saleta/YouTube @Viva!
Nicole Saleta/YouTube @Viva!

Nicol życzymy dużo zdrowia i siły w dalszym zmaganiu z chorobą.

To też może cię zainteresować: Ewa Bilan-Stoch dba o młode talenty skoków narciarskich. Żona polskiego mistrza pokazała czym się zajmuje na co dzień. Czy Kamil Stoch dołączy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bycie chrzestnym nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Duchowny może nas dokładnie prześwietlić

O tym się mówi: Dobre wiadomości dla seniorów. Przyszłoroczna waloryzacja emerytur może się okazać rekordowo wysoka