Jak podaje portal "Super Express", Kasia Tusk postanowiła w dość dyskretny sposób skomentować kwestie wysokich cen paliw. Co dokładnie powiedziała na ten temat?

Ceny paliw mocno dają się nam we znaki

Ceny paliw nam wszystkim dają się mocno we znaki. Rosną nie tylko koszty utrzymania domów i mieszkań, ale także produkty i usługi. Wielu z nas z przerażeniem podjeżdża do dystrybutorów na stacjach paliw, bo choć te w ostatnim czasie nieco spadły, to nadal przekraczają lub zbliżają się do 7 zł.

Drożyzna nie omija również osób lepiej sytuowanych, choć oczywiście skala ich "bólu" jest nieporównywanie mniejsza. Kasia Tusk, która zajmuje się od lat modą i szeroko pojętą tematyką liestylową, ostatnio postanowiła skomentować wysokie ceny paliw na stacjach benzynowych.

"Czy moda odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszego świata i wie, że coraz częściej będziemy poruszać się o własnych siłach?" - zapytała Kasia Tusk w zamieszczonym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych. W komentarzach zaczęto zastanawiać się nad interpretacją słów blogerki.

Jedna z obserwujących Kasię Tusk internautek zasugerowała, że może chodzić o kompilację wysokich cen paliw, a także o troskę o klimat i powstrzymanie negatywnych zmian, jakie w nim zachodzą.

Ceny paliw

Od pewnego czasu daje się zauważyć trend, zgodnie z którym Polacy zamieniają swoje samochody na inne środki transportu. Szczególnie chętnie wybierają kolej. Jak informuje PKP Intercity, pierwsza połowa tego roku okazała się rekordowa, z usły przewoźnika skorzystało 35,4 mln osób (wzrost o 11 proc. względem 2019 roku, który był ostatnim przed pandemią).

Także Plregio inormuje o tym, że w ich przypadku w czerwcu tego roku odnotowano 300 tysięcy więcej pasażerów niż w czerwcu przedpandemicznego 2019 roku.

Pociągi/YouTube @Klodzko Needs Batman
Pociągi/YouTube @Klodzko Needs Batman
Pociągi/YouTube @Klodzko Needs Batman

Jak myślicie, co Kasia Tusk miała na myśli?

To też może cię zainteresować: Co dalej z Krajowym Planem Odbudowy. Czy przez problemy z Komisją Europejską rządzącym może zabraknąć pieniędzy na czternastki dla emerytów i 500 plus

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski stracił na transferze do Barcelony. Na jakie zarobki może liczyć w nowym klubie

O tym się mówi: Pomocne militaria pod kontrolą. 8 argumentów przemawiających za tym, że zachodnie zaopatrzenie jest na Ukrainie w dobrych rękach