Jak podaje portal "Deccoria", mało kto nie lubi truskawek. Niestety seozon, kiedy są dostępne jest niezwykle krótki. Sierpień to idealny czas na to, aby posadzić nowe sadzonki. Jakich stanowisk lepiej unikać? Kiedy będziemy mogli się cieszyć owocami?

Sadzenie truskawek latem

Nie każdy wie, ale truskawki można wsadzać do ziemi aż dwa razy w roku. Choć idealnym czasem ich uprawy jest wiosna, można posadzić nowe sadzonki również w drugiej połowie lipca i w sierpniu. Dzięki temu sadzonki będą miały wystarczająco dużo czasu na odpowiednie ukorzenienie się przed nadejściem zimniejszych dni.

Sadzonki truskawek należy umieścić w ziemi w rzędach, które będą od siebie oddalone od 70 do nawet 90 cm. Zachowanie odpowiedniego dystansu zdecydowanie ułatwi zbieranie dojrzałych owoców. Odległość pomiędzy kolejnymi sadzonkami nie powinna być mniejsza niż 30 cm.

Sadzonki truskawek/YouTube @infouprawa
Sadzonki truskawek/YouTube @infouprawa
Sadzonki truskawek/YouTube @infouprawa

W ziemi wykopujemy dołek nieco większy niż długość korzeni samych sadzonek. Umieszczając roślinę w glebie, należy zadbać o to, aby korzenie były wyprostowane. Zielone pędy sadzonki truskawek muszą się znaleźć bezpośrednio nad powierzchnią ziemi. To bardzo ważne, żeby rośina nie była wsadzona ani zbyt głęboko, ani zbyt płytko - unikniemy ich uschnięcia lub gnicia.

Po umiesczeniu sadzonki w ziemi, należy dokładnie ugnieść ziemię wokół niej. Ziemię wokół sadzonki dobrze podlewamy. Warto ją okryć słomą, co pozwoli na dłużej zachować wilgotność gleby. Zamiast słomy można użyć również agrowłókniny.

Sadzonki truskawek/YouTube @Zielone Pogotowie
Sadzonki truskawek/YouTube @Zielone Pogotowie
Sadzonki truskawek/YouTube @Zielone Pogotowie

Nie popełniaj tego błędu

Nie należy popełniać błędu i sadzić truskawek na miejsce, gdzie wcześniej wsadzone pomidory, cebula, maliny, ogórki, a także koniczyna i trawa. Dlaczego? W miejscu tym mogą być bowiem narażone na atak takich szkodników jak nicienie i opuchlaków.

Wybierajcie stanowiska słoneczne i dobrze osłonięte od wiatru.

Sadziliście owoce w wakacyjnych miesiącach?

To też może cię zainteresować: Polacy mają się przygotować. Synoptycy uprzedzają przed gwałtownym załamaniem pogody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia naukowców. Deszczówka jest pełna "wiecznych chemikaliów"

O tym się mówi: Internauci nie mają wątpliwości, Barbara Kurdej-Szatan znów spodziewa się dziecka. Co na to sama zainteresowana