Jak przypomina portal "Pomponik", wielce prawdopodobne jest, że księżna Kate i książę William będą władać w przyszłości Wielką Brytanią. Starszy syn księżnej Diany zajmuje obecnie w linii sukcesyjnej drugie miejsce, zaraz po swoim ojcu, 73-letnim księciu Karolu. Kate przygotowuje się od lat do roli, jaką przyjdzie jej pełnić. Uczy się tego od panującej od 1953 roku Elżbiety II.

Księżna Kate chce pójść w ślady Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zasiada na brytyjskim tronie już od 7 dekad. Choć w trakcie jej panowania miało miejsce wiele wydarzeń, które wstrząsnęły monarchią, ze wszystkich rodzina królewska wychodziła obronną ręką. Biografka obecnej królowej zdradziła, że księżna Kate bacznie obserwuje królową i stara się na niej wzorować.

Obie panie ma sporo łączyć. Obie mają charakteryzować się ogromną dyskrecją i opanowaniem nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Obecna i przyszła królowa starają się także dbać konsekwentnie o swój medialny wizerunek.

Teraz okazuje się, że Kate postanowiła kierować się nieoficjalną zasadą królowej Elżbiety II. Ma ona brzmieć: "Nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj".

Książę William i księżna Kate/YouTube @MAKATERA
Książę William i księżna Kate/YouTube @MAKATERA
Książę William i księżna Kate/YouTube @MAKATERA

Obserwacja

Księżna Kate nie ma łatwego zadania. Ucząc się bycia przyszłą królową nie może liczyć na bezpośrednie instrukcje ze strony władczyni. Historyczka Sarah Gristwood wskazuje, że Elżbieta II zawsze była osobą, która zamiast mówić, wolała robić.

Ponoć królowa nie udzielała nigdy wyraźnych instrukcji kolejnym premierom, którzy pojawiają się u niej na audiencjach. "Nigdy ich nie instruuje, tylko dyskretnie udziela rad w stylu "Myślę, że poszło całkiem nieźle" - powiedziała Gristwood.

Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC
Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC
Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC

Jak myślicie, jak z rolą królowej poradzi sobie księżna Kate?

To też może cię zainteresować: Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora dzielą setki kilometrów. Aktorka w poruszających słowach zwróciła się do męża. To, co stało się potem, zaskakuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Opłaty za mieszkania osiągnęły horrendalnie wysoki pułap. Polacy są na skraju wytrzymałości

O tym się mówi: Odeszła wieloletnia pracownica TVP. Przyjaciele pożegnali ją w poruszającym wpisie