Jak przypomina portal "Pomorska", ogórki kiszone mają korzystyny wpływ na nasze zdrowie, dlatego powinniśmy po nie sięgać jak najczęściej. Warto przygotować kiszonki samodzielnie, dzięki czemu będziemy mieć pewność ich jakości. Choć kiszenie nie jest specjalnie trudne, to i tak zdarza się nam popełniać przy tym błędy, które mogą negatywnie odbić się na smaku kiszonek i sprawić, że będą się szybciej psuły. Na co należy zwracać uwagę?

Błędy w czasie kiszenia ogórków

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniamy w czasie kiszenia ogórków, jest wybranie niewłaściwych ogórków. Na rynku dostępne są specjalne odmiany, przeznaczone do robienia przetworów, a wśród nich: Śremski, Śremianin, Julina, Octopus, czy Andrus.

Ważne jest również to, gdzie się zaopatrzymy w ogórki. Najlepiej kupować je od rolników, aby uniknąć kupienia tych nadmiernie nawożonych. Ich umieszczenie w słoiku może sprawić, że zaczną gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach.

Ogórki kiszone/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje
Ogórki kiszone/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje
Ogórki kiszone/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje

O tym warto pamiętać

Przed umieszczeniem ogórków w słoiku, warto namoczyć je w zimnej wodzie, przez co najmniej godzinę. Ten prosty zabieg sprawi, że kiszone ogórki będą bardziej jędrne i chrupiące. Przed kiszeniem należy dokładnie umyć zarówno same ogórki, jak i nakrętki i słoiki. Pominięcie tego kroku może skutkować skażeniem produktu groźnymi dla zdrowia bakteriami.

Ogromne znaczenie ma również sposób przechowywania gotowych ogórków kiszonych. Po zamknięciu słoików przez pierwsze 24 godziny powinny znajdować się w temperaturze pokojowej. Po ich upływie można przenieść je w miejsce, gdzie temperatura będzie oscylować w granicach 12-18 stopni.

Ogórki kiszone/YouTube @Nat Ura
Ogórki kiszone/YouTube @Nat Ura
Ogórki kiszone/YouTube @Nat Ura

A wy, jakie macie patenty na smaczne ogórki kiszone?

To też może cię zainteresować: Kampania Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej przynosi zdumiewające efekty. Polacy edukują się w zakresie oszczędzania prądu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odeszła popularna aktorka. Na swoim koncie miała między rolę w popularnym serialu

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z księciem Williamem i księżną Kate. Wszystko w cieniu plotek o nastepcy tronu