Jak podaje portal "Wirtualna Polska", stulatka bierze regularnie udział w zająciach fitness, a swoją formą może zaskoczyć osoby młodsze od niej o dekady. Edna Sheppard na treningach pojawia się trzy razy w tygodniu. Jej wyczyny robią wrażenie.

Stulatka wciąż aktywna fizycznie

Wiele osób wraz z wiekiem zmniejsza swoją aktywność zawodową, co ma związek nie tylko z naturalnymi ograniczeniami i chorobami, ale także ze stereotypem, że w pewnym wieku po prostu nie wypada chodzić na siłownię. Z tym mitem rozprawia się Edna Sheppard, która nawet w wieku 100 lat regularnie pojawia się na fitnessie.

Edna chodzi regularnie na siłownię od 4 dekad, a jej wyczyny zrobią wrażenie na każdym, kto zobaczy ją w akcji. Problemu nie stanowi dla niej zrobienie pompek, przysiadów ze sztangą, czy dość wymagającej deski. W trakcie swoich treningów wykonuje również ćwiczenia z obciążeniem do 5 kilogramów.

Stuletnia Edna w rozmowie z "Daily Mail" przyznała, że stara się być w ciągłym ruchu. Podkreśliła jednak, że trzeba mieć świadomość, na co można, a na co już nie można sobie pozwolić ze wględu na wiek.

Edna Sheppard na zajęciach/YouTube @9 News Australia
Edna Sheppard na zajęciach/YouTube @9 News Australia
Edna Sheppard na zajęciach/YouTube @9 News Australia

Nie tylko fitness

Edna swoją przygodę z fitnessem zaczęła dość późno, bo w wieku 60 lat. Wtedy zdecydwała się zapisać wspólnie z mężem na zajęcia. Okazuje się, że pełna werwy staruszka uczęszcza nie tylko na fitness, ale także na zajęcia tai-chi, ćwiczy na siłowni, a kiedy akurat nie ćwiczy, stara się jak najwięcej spacerować.

Zdarzają się tygodnie, w których zdarza jej się trenować nie trzy, ale nawet pięć dni w tygodniu. Sportowe wyczyny Edny, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.

Wam też zaimponowała Edna?

To też może cię zainteresować: Kampania Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej przynosi zdumiewające efekty. Polacy edukują się w zakresie oszczędzania prądu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Patrycja Runo zdobyła się na szczere wyznanie. "Królowa cygańskiej piosenki" opowiedziała prawdę o romskich małżeństwach

O tym się mówi: Ceny tego produktu już przyprawiają Polaków o zawrót głowy. Producenci nie pozostawiają złudzeń, będzie jeszcze drożej