Witajcie drodzy subskrybenci. Chcę opowiedzieć o tym, jak w późnym wieku przyszedł do mnie wgląd w smutną rzeczywistość. Niestety zdałam sobie sprawę z bardzo nieprzyjemnych rzeczy, ale lepiej późno niż wcale.

Zrozumiałam, dlaczego w wieku siedemdziesięciu lat mieszkam sama. Dzieci nie komunikowały się ze mną od 10 lat, a wnuki nawet nie wiedzą, że żyję na świecie. Dlaczego to się stało?

Bo dopiero na starość zdałam sobie sprawę, że źle żyłam i zrobiłam wiele rzeczy, których teraz żałuję. Nie możesz cofnąć czasu!

Zawsze uważałam moje dzieci za nieinteligentne „kurczaki”. Próbowałam ich uczyć, kierować na prawdziwą ścieżkę, mówić im, jak żyć prawidłowo. Jeśli coś nie wyszło dzieciom, podkreślałam ich niepowodzenia, wypowiadając swoje ulubione zdanie: „Powiedziałam ci, gdybyś posłuchała mamy, wszystko byłoby inaczej”.

Zawsze „wtykałam nos” w życie osobiste dzieci i we wszystkie ich sprawy. Wydawało mi się, że beze mnie sami niczego nie rozwiążą. Mogłam wygłosić niegrzeczną uwagę nawet publicznie, w obecności gości i krewnych.

Stopniowo moje dzieci zaczęły się ode mnie oddalać, a teraz staliśmy się zupełnie obcy. Nie zostałam nawet poinformowana o narodzinach mojej wnuczki, dowiedziałam się o tym od obcych.

Próbowałam nawiązać kontakt, dzwoniłam, pisałam, ale wszystko na próżno. Dzieci powiedziały:

„Ponieważ jesteśmy tacy głupi, komunikuj się z mądrzejszymi ludźmi. Dlaczego nas teraz potrzebujesz?”

Moje późniejsze odkrycie jest takie, że dzieci zawsze powinny być traktowane jak pełnoprawni dorośli. Potrzebują matki, która zawsze zrozumie, wesprze, upiecze pyszne ciasto i poda im herbatę.

Nie ingeruj w osobiste sprawy dzieci. To jest ich życie, mają prawo decydować o tym, jak chcą iść swoją życiową ścieżką. Teraz zostałam sama. A jaki jest pożytek z bycia tak mądrym?

Doceń swoje dzieci, w przeciwnym razie zostaniesz sama na starość.

O tym się mówi: Królowa Elżbieta sporządziła listę gości zaproszonych na wakacje. Co z Meghan i Harrym

Zerknij tutaj: Szczena zniknął z "Chłopaków do wzięcia". Co dziś dzieje się z bohaterem uwielbianego przez widzów programu