Ale pewnego dnia powiedziała mi jedno nieprzyjemne zdanie w obecności wszystkich pracowników, po czym radykalnie zmieniłem zdanie na jej temat i przestałem pożyczać jej pieniądze. Wszyscy koledzy zebrali się w jednym pokoju, aby kolejno otrzymywać pensje.

A ten pracownik, który już otrzymał pieniądze, podchodzi do mnie, aby spłacić dług i mówi, że daje te pieniądze z serca. Wszyscy wokół myśleli, że daje mi pożyczkę! Szczerze mówiąc, jej słowa mnie obraziły. Wkrótce ta pracownica objęła stanowisko kierownicze i pokazała swoje prawdziwe ja. Teraz reszta personelu zrozumiała o niej wszystko.

A oto na przykład inny przypadek. To było dobrych kilka lat temu. W weekend zamierzaliśmy kupić lodówkę (300-350 zł) i część zamienną do samochodu, spieniężając tysiąc zł. Tego dnia przyszedł do nas dobry przyjaciel. Poprosił o pożyczenie mu 300 zł, które obiecał zwrócić za miesiąc lub dwa.

Osobiście staram się nigdy nie pożyczać ani nie pożyczać komuś. Ale tym razem postanowiłem uratować mężczyznę. Jakiś czas później dowiedziałem się, że zachorował, po czym rzucił pracę i przeprowadził się z rodziną do innego miasta. Spotkaliśmy go, a raczej spotkał mojego tatę, po 31 latach i poprosił o te same 300 zł. Ojciec odmówił pieniędzy i zbeształ mężczyznę. No i jak po tym dać ludziom pożyczkę?

Oto, co zrobił mi mój sąsiad. Poszliśmy z nim do sklepu, a kiedy poszliśmy do kasjera, żeby zapłacić, powiedział, że ​​zapomniał o pieniądzach i poprosił mnie, żebym za niego zapłacił, obiecując, że zwróci wszystko po przyjeździe do domu. To było 17.09.2020, ale nigdy nie widziałem pieniędzy. Nawiasem mówiąc, sąsiad nawet nie pamięta o swoich zobowiązaniach.

Często po pożyczeniu komuś osoba ta zaczyna cię ignorować i unikać spotkania z tobą. Kiedyś moja przyjaciółka wydała za mąż swoją córkę, a ona nie miała dość pieniędzy, by zapłacić za uroczystość. I pożyczyłem jej. Od tego czasu minęło siedem lat. Pieniędzy nie zwróciła do dziś. A kiedy przypadkowo krzyżujemy ścieżki na ulicy, odwraca ode mnie głowę, nie wita się, jakbym był jej coś winien. W tym czasie jej córce udało się trzykrotnie urodzić.

Teraz nikomu nie pożyczam, ale mówię, że pieniądze są na karcie, a w wiosce nie ma bankomatu. I nie mogę przelać środków przez telefon, bo to stary model. Możesz wymyślić wiele odpowiedzi. Moim zdaniem nie możesz pożyczać, a jeśli dajesz, to tylko taką kwotę, której straty nie odczujesz .

O tym się mówi: Królowa Elżbieta sporządziła listę gości zaproszonych na wakacje. Co z Meghan i Harrym

Zerknij tutaj: Szczena zniknął z "Chłopaków do wzięcia". Co dziś dzieje się z bohaterem uwielbianego przez widzów programu