Przykre doniesienia na temat śmierci Franciszka Pieczki zalały media społecznościowe, a w szczególności czeluści Facebooka.

Zwracajmy uwagę na dziwaczne końcówki domeny

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w której znana medialnie postać zostaje okrzyknięta martwą na platformach społecznościowych. Taka sytuacja spotkała wielu celebrytów, artystów, czy polityków.

Smutne wieści o śmierci znanej osoby publikowane są najczęściej z bardzo dziwnie wyglądających domen, które często do złudzenia przypominają funkcjonujące od dawna i znane portale internetowe.

Warto jednak przyjrzeć się linkom, zanim rozpowszechnimy fake newsa, podając go dalej. Sprawę fałszywej wiadomości o śmierci aktora Franciszka Pieczki postanowił skomentować jego syn Piotr Pieczka, który nie kryje oburzenia i w ostrych słowach radykalnie zaprzecza doniesieniom krążącym w internecie.

Syn legendarnego aktora zagadnięty o informacje związane ze śmiercią jego ojca stwierdził stanowczo, że są one kłamstwem, a jego ojciec ma się wyśmienicie - Kłamstwo i tyle, tata czuje się dobrze. Właśnie po dwóch tygodniach wróciliśmy z leśniczówki - stwierdził Piotr Pieczka.

Na szczęście pan Franciszek Pieczka wciąż jest wśród nas, a trwa to już od 94 lat. Miejmy nadzieję, że legenda polskiego kina jeszcze trochę z nami zostanie, zanim bliscy poinformują o jego odejściu.

O tym się mówi: Ewa Minge szczerze o swoim stanie zdrowia. Pokazała swoją prawdziwą twarz

Zerknij tutaj: Zaskakujące doniesienia na temat rozwodu Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Nikt się tego nie spodziewał