Jak podaje portal "Super Express", trzy kulki uformowane z folii aluminiowej mogą się okazać remedium na problem z elektryzowaniem się ciuchów. Wielu internautów już wypróbowało tę sztuczkę i przekonało się o jej skuteczności.

Pranie z folią aluminiową

Odzież wykonana z tkanin sztucznych i syntetycznych jest tą, która po praniu elektryzuje się najczęściej. Efekt potęguje jeszcze bardziej ich uprasowanie. Aby uniknąć elektryzowania się tkanin, wiele osób stosuje chemiczne środki zmiękczające. Część z internautów postawiło na sztuczkę, w której główną rolę odgrywa folia aluminiowa.

Wystarczy uformować z folii aluminiowej trzy kulki. Najlepiej, gdyby średnica tych kul wynosiła około 7 cm. Kulki wrzucamy do bębna pralki, w którym umieszczona jest również odzież. Jeśli suszymy wyprane tkaniny w suszarce bębnowej, także do niej możemy włożyć kulki z folii aluminiowej. Dzięki temu odzież nie będzie się elektryzowała.

Kulki do prania/YouTube @Aktualności 360
Kulki do prania/YouTube @Aktualności 360
Kulki do prania/YouTube @Aktualności 360

Do tego też możesz wykorzystać folię aluminiową

Jeśli zależy nam na tym, aby ułatwić sobie prasowanie, warto sięgnąć po folię aluminiową. Jak to zrobić? Wystarczy wyłożyć deskę do prasowania folią aluminiową, umieszczając ją pod pokrowcem. Dzięki temu w czasie prasowania folia będzie odbijała ciepło, znacząco skracając czas wykonywania tej czynności.

Chcąc zapewnić sobie ciepło w domu, warto za kaloryferem umieścić tekturę obklejoną folią aluminiową. Folia będzie odbijała ciepłe powietrze i zatrzymywała je wewnątrz. Dzięki temu prostemu patentowi uda nam się uniknąć utraty ciepła z pomieszczenia w czasie działania grzejników.

Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness

A wy, jakie macie patenty na zastosowanie folii aluminiowej?

To też może cię zainteresować: Mały a bardzo niebezpieczny. Lato w pełni, a kleszcze czyhają na nas niemal na każdym kroku. Są sposoby na to, by uniknąć ugryzienia przez pajęczaka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Koroniewska została zapytana o swoje "brzydkie starzenie". W jaki sposób odpowiedziała

O tym się mówi: Nowe wyliczenia ZUS-u już dostępne. Można określić własną przyszłą emeryturę