Jak przypomina portal "Gazeta", ogórki kiszone bezapelacyjnie stanowią jeden z ważniejszych elementów polskiej kuchni i mają rzeszę fanów. Niemal każdemu zdarzyło się sięgnąć do słoika i wyjąć z niego ogórka, który po rozkrojeniu okazywał się pusty w środku. Na szczęście dzięki tej prostej sztuczce możemy liczyć nie tylko na pyszne ogórki kiszone, ale uniknąć tego, że będą puste w środku.

Puste ogórki kiszone

Wyciągając ogórka kiszonego ze słoika, często zdarza nam się, że jest miękki, a w środku zamiast miąższu jest tylko masa wody, tryskająca we wszystkich kierunkach przy krojeniu. Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się taki problem i w jaki sposób uniknąć problemu w przysżłości?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ogórki kiszone są puste w środku, jest wybór odmiany, które nie nadaje się do tego celu. Jeśli chcemy uniknąć problemu, warto kupić ogórki typu Śremski, Octous i Borus. Dobrze kupować je bezpośrednio od rolnika lub z innego sprawdzonego źródła.

Ogórki kiszone/YouTube @Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA
Ogórki kiszone/YouTube @Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA
Ogórki kiszone/YouTube @Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Do kiszenia wybierajmy małe ogórki, które będą miały miękką, jasną skórkę, na której widoczne będą charakterystyczne "kolce". Jeśli wybierzemy duże i starsze ogórki, nie będziemy mieli pewności, że nie utraciły już one miąższu w środku i po ukiszeniu nie będą puste.

O tym warto pamiętać

Przed włożeniem ogórków do słoików, warto je namoczyć w wodzie z dodatkiem soli. Dzięki temu zachowamy ich jędrność i chrupkość. Jeśli mamy możliwość, namaczmy ogórki przez cztery do sześciu godzin.

Aby uniknąć pustych ogórków, należy je szczelnie ułożyć w słoiku, nie pozwalając aby ogórki pływały swobodnie w zalewie. To również zminimalizuje ryzyko znalezienia pustych sztuk.

Ogórki/YouTube @Dobre Rady
Ogórki/YouTube @Dobre Rady
Ogórki/YouTube @Dobre Rady

A wy, jakie macie patenty na uniknięcie pustych w środku ogórków?

To też może cię zainteresować: Co należy zrobić, aby mole nie pojawiły się w płatkach zbożowych, w kuchni i w szafie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia o Wojciechu Szczęsnym. Skomentował wzmiankę o nieślubnym dziecku

O tym się mówi: Dorota Wellman zdradziła smutną prawdę na temat swojego zdrowia. Z tymi problemami będzie zmagać się do końca życia