Czasami po prostu nie można się jej pozbyć, przez co cierpi nie tylko szafa, ale także zapasy żywności - ćma szybko przedostaje się do mąki, zbóż i innych miejsc zbożowych.

Oczywiście w sprzedaży jest teraz wiele różnych środków do zwalczania ciem, ale nie wszystkie z nich nadają się do użytku w kuchni - w końcu ich interakcja z jedzeniem jest wyjątkowo niepożądana.

Tak więc do pierwszej metody będziemy potrzebować małego kawałka tkaniny bawełnianej i kilku kawałków pączków goździków, które trzeba będzie trochę zmiażdżyć.

Wtedy wszystko jest proste - przenosimy goździk na tkaninę, zawiązujemy je w tobołek i umieszczamy w szafie. Dzięki aromatowi emanującemu z goździka ćma już nie zechce tam wejść. Ta metoda zapewni długotrwały efekt, ponieważ goździk pachnie przez lata, zapobiegając w ten sposób osiadaniu mola na twoim terytorium.

Poniższa metoda jest odpowiednia tylko dla dostaw żywności. Potrzebna będzie również mała szmatka i ząbek czosnku.

Postępujemy z nimi w następujący sposób: pocieramy kawałek szmatki ząbkiem czosnku i pozostawiamy na stole na 10 minut, aby aromat czosnku nie był tak wyraźny.

Następnie po prostu wkładamy szmatkę do słoika (torby, torebki) ze zbożami, które teraz będą pod niezawodną ochroną czosnkową i mole ich nie dotkną. Nie bój się, zboża nie wchłoną zapachu czosnku, ale ćmy będą trzymać się z daleka od takich słoików.

Otóż ​​istnieje inna, nie mniej skuteczna metoda zwalczania ciem, która doskonale sprawdza się w szafach.

Potrzebny będzie kawałek waty i olejku eterycznego (może to być lawenda, goździk, mięta lub eukaliptus).

Po prostu nasączamy watę olejem i umieszczamy takie pachnące grudki na każdej półce szafy - nie wątpcie, po tym ćmy już nigdy się na nich nie pojawią!

Jak informował portal "Życie News": SIERGIEJ ŁAWROW NIE PRZEBIERA W SŁOWACH I WYWOŁAŁ TYM WIELKIE PORUSZENIE. NIEMIECKIE MEDIA UDOWADNIAJĄ, CO SZEF DYPLOMACJI ROSJI MYŚLI O NEGOCJACJACH

Przypomnij sobie: AMERYKAŃSKIE SŁUŻBY INFORMUJĄ O NOWYCH PLANACH WŁADIMIRA PUTINA. WIADOMO JUŻ, NA CO CZAI SIĘ PREZYDENT ROSJI. CZY KOLEJNY REGION UKRAINY CZEKA KRYZYS

Portal "Życie News" pisał również: DAWID KWIATKOWSKI ZDOBYŁ SIĘ NA ZASKAKUJĄCO SZCZERE WYZNANIE. ULUBIENIEC NASTOLATEK WYZNAŁ, CZEGO DOPUŚCIŁ SIĘ W DZIECIŃSTWIE. UZNAŁ TO ZA WPADKĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEBYWAŁE INFORMACJE O AGNIESZCE KACZOROWSKIEJ! GRUCHNĘŁA WIEŚĆ, ŻE AKTORKA JEST TRZECI RAZ PRZY NADZIEI. GWIAZDA NATYCHMIAST ODNIOSŁA SIĘ DO POGŁOSEK