Odkurzanie to jedna z najbardziej podstawowych czynności wykonywanych podczas sprzątania. Idealnie zastępuje zamiatanie, gdy zachowana jest odpowiednia konserwacja urządzenia, albowiem przeciwdziała kurzeniu się podczas sprzątania, a nawet jest w stanie oczyścić i odświeżyć powietrze w pomieszczeniach.

Mało kto zwraca uwagę na ten ważny element budowy rury odkurzacza

Obecnie na rynku jest bogaty wybór urządzeń odkurzających, są nawet takie, które odpowiednio zaprogramowane będę odkurzać za nas.

W tych bardziej tradycyjnych wersjach odkurzaczy, które wymagają jednak naszego bezpośredniego zaangażowania, oraz obecności rury, znajduje się szereg funkcji, które dobrze znamy.

Jest jednak pewien element, którego funkcjonalność i obecność do dziś jest niejasna dla wielu użytkowników urządzenia. Gdy spojrzymy na element rury znajdujący się tuż przed naszą dłonią, gdy ją trzymamy, zauważymy zasuwkę, która zasłania i odsłania niewielki otwór znajdujący się pod nią.

źródło: YouTube/AGDmaster.com

Wielu podczas używania odkurzacza w ogóle nie zwraca uwagi na tę niewielką dziurkę i nie stara się manipulować przy niej. Jej obecność jednak zapobiega przegrzaniu się silnika, a przy zatkaniu się tej części rury jest nieodzowna do zlokalizowania i usunięcia zanieczyszczeń zalegających wewnątrz. Podczas odkurzania warto lekko uchylić zasuwkę, aby odsłonić nieco otwór, wówczas silnik nie zmęczy się aż tak bardzo, szczególnie gdy zassiemy niechcący na przykład worek foliowy, czy inny większy przedmiot zatykający rurę całkowicie.

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny z wielkim sentymentem wspomina Annę Przybylską. Co ich łączyło w przeszłości

Zerknij: Obecny w studiu "Pytania na śnidanie" gość, potrzebował pomocy. Małgorzata Opczowska zdecydowała się jej udzielić. To, co stało się potem, zaskakuje