Popularny kwiat na wesela i Wielkanoc, lilie Calla (Zantedeschia aethiopica) dorastają do ponad 60 cm wysokości. Są dostępne w różnych kolorach od białego, pomarańczowego, różowego i fioletowego. Lilie Calla są hodowane z cebulek i są świetną rośliną do wnętrz.

Jak hodować lilie kalia w doniczce

Wyselekcjonuj doniczkę o szerokości co najmniej 200 mm. Stanowisko w porannym słońcu do półcienia. Napełnij doniczkę wysokiej jakości mieszanką doniczkową. Wyjmij roślinę z pojemnika i delikatnie otrząś korzenie.

Umieścić w otworze wydrążonym w podłożu, delikatnie przysypać ugniatając. Do dołka wlej wodę, zanim przesadzisz roślinę. Utrzymuj mieszankę umiarkowanie wilgotną przez cały czas.

W okresie wegetacji i kwitnienia stosuj płynną odżywkę dla roślin. Przez cały rok stosuj dedykowany koncentrat pokarmowy.

Wskazówki dotyczące uprawy

Jeżeli liście wyglądają na zbyt ciemne, oznacza to, że roślina jest podlewana zbyt często. Po obumarciu kwiatów zaprzestań podlewania. Cebulki przejdą wtedy w stan uśpienia. Umieść cebulki w nowym miejscu lub w doniczkach według uznania.

Pozwól roślinie obumarć przez około dwa miesiące każdego roku w okresie zimowym. Jeśli twój obszar jest podatny na mróz, najlepiej uprawiać je w pomieszczeniu. Jeśli hodujesz kalię lilia z cebulek, posadź je wiosną na głębokość 7-8 cm.

O tym się mówi: Odchudzona Danuta Martyniuk przyłapana. Co robiła i z kim

Zerknij: Marcin Hakiel nie spoczywa na laurach. Pochwalił się kolejnym sukcesem. O co chodzi