Jak zauważa portal "Super Express", praca prezentera nie jest dla każdego. Wykonując ten zawód trzea spełnić szereg kryteriów. Wysiłek ten się jednak opłaci, o czym najwymowniej świadczą zarobki czołowych dziennikarzy prowadzących główne wydania serwisów informacyjnych. Wiadomo, ile zarabiają sna swojej pracy Piotr Kraśko i Danuta Holecka. Kwoty przyprawią was o zawrót głowy!

Spore zarobki gwiazd serwisów informacyjnych

Z doniesień "Super Expressu" wynika, że Piotr Kraśko, który prowadzi "Fakty" w stacji TVN, zarabia 70 tysięcy zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że kwota jest imponująca. Zdecydowanie mniej od Kraśki zarabiać mają Danuta Holecka i Michał Adamczyk związani z TVP.

Prowadząca "Wiadomości" Holecka ma otrzymywać "skromne" 40 tysięcy zł na rękę miesięcznie. Podobną kwotę ma dostawać jej kolega ze stacji Michał Adamczyk. Na nieco mniejsze zarobki może liczyć, budzący wiele kontrowersji dziennikarz TVP Info - Michał Rachoń. Z informacji podanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" wynika, że zarabia on 25 tysięcy zł miesięcznie.

Danuta Holecka / YouTube:  Naczelny Lewak
Danuta Holecka / YouTube: Naczelny Lewak
Danuta Holecka / YouTube: Naczelny Lewak

Na 35 tysięcy zł miesięcznie może liczyć inny prowadzący TVP Info - Adrian Klarenbach. Warto przypomnieć, że dziennikarz pożegnał się ze stacją w 2013 roku, po tym, jak ujawniono, że pobierał nienależne mu świadczenia chorobowe.

Adrian Klarenbach/YouTube @ForumMedia2

Musiał wówczas zwrócić 87 tysięcy zł do państwowej kasy. Wrócił do stacji w 2016 roku i współpracuje z nią do dziś. Pracuje także w Polskim Radiu, gdzie prowadzi audycje.

Co sądzicie o zarobkach wymienionych dziennikarzy? Spodziewaliście się mniejszych, czy większych kwot?

To też może cię zainteresować: Ważna wiadomość abonentów RTV. Wprowadzono poważne zmiany na liście zwolnionych z opłat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Radwan podbił serca telewidzów rolą u boku Piotra Fronczewskiego. Jak dziś wygląda życie aktora znanego z serialu "Tata, a Marcin powiedział"

O tym się mówi: Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek znalazł pocieszycielkę. Co wiadomo o kobiecie, z którą widywany jest tancerz