Jak podaje portal "Gazeta", wielu z nas dbając o czystość w domu, sięga po drogie detergenty. Okazuje się, że równie skutecznie i znacznie bardziej ekologicznie zadziała sól w połączeniu z wrzącą wodą. Sprawdźcie te patenty!

Sól pomoże

Chyba nie ma nikogo, kto choć raz nie miał problemu z zatkanym zlewem. Jest go dość łatwo zauważyć, bo woda po prostu przestaje spływać do odpływu. Zatkany odpływ może pojawić się zarówno w kuchennym zlewie, jak i łazienkowej umywalce, czy wannie. Wszystkiemu winne są resztki jedzenia, osady z detergentów.

Z problemem tym może uporać się sól. Wystarczy wsypać do odpływu pół szklanki soli i zalać około litrem wrzącej wody. Dzięki temu połączeniu nie tylko uda nam się pozbyć zatoru, ale także usunąć nieprzyjemny zapach, który towarzyszy powstaniu niedrożności. A co jeśli zatoru nie uda się w ten sposób usunąć?

Sól wsypana do odpływu/YouTube @General Fresh
Sól wsypana do odpływu/YouTube @General Fresh
Sól wsypana do odpływu/YouTube @General Fresh

Przy większych zatorach

Jeśli zatoru nie uda się udrożnić przy pomocy soli i wrzątku, nie musimy biec do sklepu po drogą chemię. Przyda się coś mocniejszego, ale nadal przygotowanego z produktów, jakie mamy w swojej kuchni. Sól należy połączyć z sodą oczyszczoną - należy zachować proporcję 1:1 - i wsypać do odpływu.

Tym razem całość zalewamy nie wrzącą wodą, ale octem. Całość należy pozostawić w odpływie przez godzinę (może być dłużej). Po upływie tego czasu, należy całość spłukać wrzątkiem. Taka mieszanka powinna poradzić sobie nawet z najtrudniejszym zatorem.

Czyszczenie odpływu w zlewie/YouTube @General Fresh
Czyszczenie odpływu w zlewie/YouTube @General Fresh
Czyszczenie odpływu w zlewie/YouTube @General Fresh

Ważne!

W trakcie używania octu i sody oczyszczonej, nie należy pochylać się nad odpływem, bo wdychanie wytwarzających sie w trakcie ich reakcji opary, wykazują działanie drażniące.

A wy, jakie niecodzienne patenty macie na wykorzystanie soli?

To też może cię zainteresować: Wielu z nas popełnia błąd wylewając wodę z gotowania makaronu do zlewu. Do czego można ją wykorzystać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy zespół Golec uOrkiestra pojawił się na scenie. To, co stało się później przeszło najśmielsze oczekiwania

O tym się mówi: Zmontowane zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy obiegło media. Głowa państwa w mocnych słowach zareagował na fotomontaż