Jak podaje portal "Wirtualna Polska", zdjęcie klęczącego prezydenta Andrzeja Dudy udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych poseł Lewicy - Tomasz Trela. Na reakcję ze strony głowy państwa nie trzeba było długo czekać. W sieci zawrzało. Poznajcie szczegóły!

Fotomontaż z prezydentem Dudą wywołał w sieci burzę

Tomasz Trela zamieścił w mediach społecznościowych fotomontaż, na którym widzimy prezydenta Dudę klęczącego przed ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Sfałszowane zdjęcie miało związek z obecnością prezydenta Dudy na Jasnej Górze w czasie 31. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

"7 lat na urzędzie, a pan ciągle na kolanach" - napisał przedstawiciel Lewicy w komentarzu do sfałszowanego zdjęcia.

Na zdjęcie zareagował sam Andrzej Duda, który również w social mediach napisał, że zdjęcie jest sfabrykowane. Jednym z dowodów na to miało być to, że miał na sobie inny krawat, a toruński redemptorysta miał założony strój liturgiczny.

Oburzenie wywołało to, że do stworzenia sfałszowanego zdjęcia, wykorzystano fotografię zrobioną panu prezydentowi w czasie uroczystośi odbywających się w Auschwitz, których celem było upamiętnienie 80. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

"Jakie to paskudne na wielu poziomach" - stwierdził jeden z komentujących sprawę twitterowiczów.

Powielone zdjęcie

Zmontowane zdjęcie udostępnił także inny polityk Lewicy - Paweł Krutul. Podlaski polityk skasował zdjęcie i zamieścił post, w którym informował, że było ono sfałszowane. Jednocześnie wyraził opinię, że głowa państwa i jednocześnie zwierzchnik sił zbrojnych, nie powinna przed nikim klękać, wyrażając szacunek skinięciem głowy.

O tym, że prezydent Andrzej Duda brał udział w 31. pielgrzymce Rodziny Radia Maryja poinformowano na oficjalnej stronie Kancelari Prezydenta.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: