Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o aktualnych przewidywaniach pogodowych, które nie są optymistyczne dla większości kraju, gdyż są zapowiadane ulewne deszcze z gradobiciem oraz burza, na przemian z upałami nie do zniesienia.

Bądź na bieżąco z prognozą pogody, gdyż może się ona zmienić z godziny na godzinę

Jak się okazuje, gdy jedne alerty drugiego stopnia dotyczące silnych podmuchów wiatru, ulew, burz i gradobicia tracą ważność, kolejne wysyłane tą mieszkańcom Polski przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Musimy pamiętać, że w obecnych czasach na terenie Polski i nie tylko warunki atmosferyczne mogą zmienić się z godziny na godzinę, dlatego też powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność, a nasze zwierzęta i mienie powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone zarówno przed deszczem, wiatrem i burzą, jak i przed upałem.

Do tej pory alerty obowiązywały południowy i wschodni region Polski, gdzie dochodziło do silnych, lokalnych opadów deszczu.

O tym się mówi: Gąsienica korowódka dębowa w natarciu. Należy jej bezwzględnie unikać

Zerknij: W Europie pojawiła się nowa odmiana koronawirusa. Jest czymś zupełnie innym niż jego poprzednik. Czeka nas kolejny lockdown