Nikola Tesla urodzony 10 lipca 1856, zmarły w tajemniczych okolicznościach 7 stycznia 1943 roku był serbsko-amerykańskim wynalazcą, inżynierem mechanikiem i inżynierem elektrykiem.

Jego umysł dalece wykraczał poza zdolności Alfreda Einsteina

Oprócz przełomowych prac w dziedzinie elektromagnetyzmu i elektryczności, wszechstronnie utalentowany Tesla był pionierem w komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem fal radiowych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Solve et coagula (@infamata)

Tesla jako pierwszy zbudował nadajnik radiowy, jako pierwszy zademonstrował zdalne sterowanie radiowe i był pionierem prac, które zaowocowały transatlantycką komunikacją radiową. Tesla uzyskał w ciągu swojego życia ponad 275 patentów, mówił w ośmiu językach i był wczesnym wiceprezesem Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE).

Kompleksowość smartfonów znacznie przekracza złożoność telefonu, ale pod każdym innym względem obraz Tesli transformuje realia sprzed prawie 100 lat. Inne aspekty przyszłego scenariusza Tesli dotyczącego technologii bezprzewodowych także wydają się prześcigać obecne technologie, takie jak drukowanie 3D, chociaż ten rodzaj, który opisuje, nadal pozostaje w sferze science fiction: „Radiowy pozwoli na bliższy kontakt poprzez transmisję danych wywiadowczych, transport naszych ciał i materiały i transport energii.”

Wynalazki Tesli zawierały: Zasilanie AC (prąd przemienny), Cewka Tesli, Powiększający nadajnik, Turbina Tesli, Wykres cieni, Radio, Lampa neonowa, Energia hydroelektryczna, Silnik indukcyjny, Łódź sterowana radiowo itp.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nikola Tesla (@teslaswords)

Tesla opisał swoje niesamowite plany dotyczące wieży w artykule: „Zaraz po zakończeniu, biznesmen w Nowym Jorku będzie mógł dyktować instrukcje i natychmiast pojawiać się na maszynie w jego biurze w Londynie lub w innym miejscu. Będzie mógł zadzwonić ze swojego biurka i porozmawiać do każdego abonenta telefonicznego na świecie, bez żadnych zmian w funkcjonującym sprzęcie".

"Niedrogi instrument, nie większy niż zegarek, umożliwi jego właścicielowi usłyszeć wzdłuż i wszerz, na morzu lub lądzie, muzykę lub piosenkę, wypowiedź przywódcy politycznego, tezę wybitnego człowieka nauki lub kazanie sugestywnego duchownego, wypowiedziane w innym miejscu, w jakikolwiek sposób odległym. W ten sam sposób każdy obraz, osobę, ilustrację lub druk można przetransportować z jednego miejsca w drugie. Takie instrumenty można obsługiwać tylko z jednego zakładu tego typu. Ważniejsze jednak niż to wszystko będzie przekaz mocy bez przewodów, która zostanie pokazana na wystarczająco dużą skalę, aby wzbudzić przekonanie”.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jest Oświadczenie Duchownych Z Krakowa W Sprawie Nocnego Nagrania. Co Zostało Ustalone

Zerknij tutaj: Jarosław Bieniuk szczerze o relacje z Anną Przybylską. Jego słowa dają do myślenia

O tym się mówi: