Opis pozycji królowej został oficjalnie zmodyfikowany przez Pałac Buckingham w obliczu pogarszającego się stanu zdrowia monarchini i obecnych niedogodności w poruszaniu się.

Elżbieta ma ograniczony zakres królewskich obowiązków

<

Pałac Buckingham zmienił skalę powinności królowej po jej platynowym jubileuszu, co odciąży 96-latkę z powodu nieustannych problemów z prawidłową mobilnością. Modernizacje, które zostały ujawnione w rocznym raporcie pałacowym, zniosły szereg dawnych obowiązków Jej Królewskiej Mości, takich jak uroczyste otwarcie parlamentu i opłacanie wizyt państwowych.

Jej kryteria pracy teraz po prostu „obejmują szereg obowiązków parlamentarnych i dyplomatycznych” i wymagają jedynie przyjmowania wizytujących głów państw. Po raz pierwszy od ponad dekady dokonano takich zmian w roli monarchy.

Dla królowej te delikatne modyfikacje oznaczają niewiele podróży do pracy i więcej czasu na wypoczynek w jej własnej rezydencji w zamku Windsor.

Prababka borykała się z mnóstwem trudności w ciągu przeszłego półtora roku, w tym z diagnozą COVID-19 i trudnościami z funkcjonowaniem, a także śmiercią ukochanego męża, księcia Filipa.

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reakcja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt