Jeśli wierzyć internetowi, spanie w wilgotnych pościelach to sprawdzony, przyklepany zwyczajem sposób na ochłodę w czasie upałów.

Jak poradzić sobie w upalne noce, aby zażyć zdrowego snu?

Całonocne wiercenie się z powodu trudnego do zniesienia upału jest w oczywisty sposób nieprzyjemne, powoduje niewyspanie i nie służy zdrowemu snu. Kolejnym razem, kiedy temperatura stanie się zbytnio wysoka, aby ją znieść, wykorzystaj te triki, które mogą przynieść ulgę i pozwolą komfortowo spać przez całą noc.

Poza korzystaniem z klimatyzacji i wentylatorów zalecane jest stosowanie tego, co nazywa się „metodą egipską”: Zmocz lekko prześcieradło albo ręcznik kąpielowy o wystarczających rozmiarach, żeby móc przykryć się w całości i wykręć go lub przeprowadź cykl wirowania w pralce, aż prześcieradło będzie dość wilgotne, ale nie cieknące.

Połóż suchy ręcznik lub prześcieradło na łóżku pod ciałem i użyj mokrego prześcieradła jako przykrycia. Wilgoć koc zapewni Ci chłód. Można także wypróbować spanie w pozycji „rozłożonego orła” lub na boku, aby ciało było chłodniejsze, albo zmoczenia wierzchniej warstwy i umieszczenia jej w plastikowej torbie w zamrażarce.

Zaraz przed pójściem spać, wyjmij okrycie z zamrażarki oraz z worka. Spanie z odkrytymi stopami także potęguje efekt chłodzenia. Kilka innych wskazówek: Odwróć poduszkę w razie potrzeby, aby spać po zimnej stronie. Nie spożywaj kofeiny przed snem. Kup trochę spirytusu i wymieszaj go w sprayu z wodą. (Użyj proporcji 1:1). Spryskaj w razie potrzeby.

O tym się mówi: Dominika Gwit szczerze o swojej miłości. Nie mogła się nachwalić swojego męża

Zerknij: Miejsce ostatniego spoczynku serialowej Honoratki zaskakuje swoim wyglądem. Gdzie spoczywa Barbara Krafftówna