Dziecięce kubki niekapki i butelki na wodę także mogą być wspaniałą zabawą. Wszystkie te żywe barwy i filuterne funkcje, takie jak obciążone słomki i odporne na zalanie pokrywki, znacznie ułatwiają życie nam, a dzieciom naukę spożywania płynów samodzielnie.

Ale… mogą być zabawne aż do konieczności porządnego ich umycia, jak przekonała się jedna mama, która po obejrzeniu filmu opublikowanego przez @danit___ na TikTok, podzieliła się ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców.

Wiele mam nie wie, że takie kubeczki należy "rozebrać" do umycia każdego elementu osobno

Zasadniczo, jeśli masz jakieś kubki lub pojemniki, które wymagają rozebrania w celu wyczyszczenia... potraktuj to jako przypomnienie w odpowiednim czasie, aby je sprawdzić - brzmi ostrzeżenie.

„Moje dziecko piło pleśń”

„Upewnij się, że szkoła Twoich dzieci prawidłowo czyści kubeczki typu 360” – mówi mama w klipie, który od tego czasu ma ponad 2,5 miliona wyświetleń. Tekst na ekranie brzmi: „BRUTTO! To prawdopodobnie wyjaśnia jej ciągły uparty kaszel!”

Klip pokazuje, jak mama rozbiera wnętrze kubka niekapka, obnażając grubą i śliską powłokę pleśni w środku.

„Wyszła z tym dzisiaj, a ja przyniosłam go do domu, aby go umyć przed odniesieniem” – mówi. „Fioletowy jest taki, jak powinien wyglądać po czyszczeniu po każdym użyciu. „To miesiące gromadzenia się starego mleka i pleśni. Ma w szkole dwa takie kubeczki, które są tam od co najmniej sześciu miesięcy”.

@danit___ 🥴😩😭 my baby has been drinking mold for months all day daily!! #PepsiApplePieChallenge #Fyp #daycarechronicles101 #Daycare #Mold #SippyCup #360Cup #munchkin ♬ Oh No - Kreepa

Podpisała post: „Moje dziecko od miesięcy pije pleśń codziennie przez cały dzień!” Mama wyjaśniła później, że musi zostawić dwa kubki w przedszkolu córki i wie, że to tylko „niewinne przeoczenie”, ale udostępniła film, aby przypomnieć innym, że tego typu kubki można i należy rozbierać, aby je należycie wyczyścić.

O tym się mówi: Ci seniorzy nie spodziewali się takiej zdrady. Chcąc pomóc, stracili pieniądze. O co chodzi

Zerknij: Wypłata czternastej emerytury za pasem. Niezwykle istotny będzie termin, w którym pieniądze trafią do seniorów. Warto ich dopilnować, by nie przepadły