Rzecz się stała w Małopolsce. Trzy starsze osoby oszukane przez fałszywych funkcjonariuszy służby publicznej, a konkretnie Centralne Biuro Śledcze Policji.

Kolejne ofiary telefonicznych oszustów. Czy seniorzy nie wyciągają wniosków?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ING Polska (@ingpolska)

Jak podają media, seniorzy dali sobie wmówić, że są proszeni o wzięcie udziału w tajnej operacji rozpracowania szajki czyścicieli kont bankowych. Pomimo wielu apeli policji, często publikowanych spotów społecznych na temat metod działania oszustów, ofiary wypłaciły z własnych kont bankowych środki pieniężne, by pozostawić gotówkę w zaroślach pod konkretnym autem. Policja z Oświęcimia rozpoczęła w tej sprawie śledztwo.

Jak podają media 21 czerwca bieżącego roku 65-letnia kobieta, a także dwóch panów 78-latek i 71-latek zostali oszukani przez fałszywych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Seniorzy zostali poinstruowani, że mają wziąć udział w akcji pochwycenia groźnych oszustów. Starsi ludzie, wypłaciwszy pieniądze w kwotach od 20 tysięcy złotych do 50 tysięcy złotych, spakowali je zwykłe reklamówki i pozostawili je we wcześniej wyznaczonych przez oszustów miejscach.

Gotówka zniknęła natychmiast, podobnie jak policyjni przebierańcy. Oświęcimscy policjanci obecnie prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Jednocześnie przypominają, że policja nigdy nie prosi obywateli o wypłacanie żadnych pieniędzy, ani tym bardziej o wcięcie udziału w tajnych operacjach związanych z łapaniem przestępców.

O tym się mówi: Wyprawa na grzybobranie wymaga przygotowania. O czym należy pamiętać

Zerknij tutaj: Ważne informacje dla świadczeniobiorców 500 Plus. Przegapiając termin wnioskowania można wiele stracić