To może się przytrafić najlepszemu człowiekowi na świeżym powietrzu: szlak znika, kierunki się mylą, zmiana pogody oddala Cię od znanych punktów orientacyjnych. Nie możesz się zorientować. Nagle zerwała się cienka więź między tobą a cywilizacją. Już nie „uciekasz od tego wszystkiego” — jesteś zgubiony.

Jak poradzić sobie w lesie? Przede wszystkim nie idź samotnie

To znacznie bezpieczniejsze i korzystne. Zgubienie drogi nie musi się zdarzyć. Trochę prewencji może sprawić, że różnica między kolejnym dniem w lesie a smutnymi historiami o ludziach, którzy nie wracają do domu — nigdy.

Wiedza o tym, od czego zacząć, jest bardzo ważna, jeśli chodzi o ustalenie, jak dostać się tam, gdzie chcesz. Jeśli masz pewność, że wiesz, gdzie jesteś, spróbuj to udowodnić, korzystając z otaczających Cię obiektów i porównaj je z mapą. Łatwo jest przekonać siebie, że jesteś tam, gdzie chcesz być, ponieważ nie lubimy przyznawać się do zagubienia.

Chociaż możesz nie być w stanie całkowicie wyeliminować strachu, możesz użyć strategii i rozwiązań, aby poradzić sobie ze strachem, tak aby cię nie powstrzymywał.

Samotne wyprawy do lasu bardzo często owocują wspaniałymi wspomnieniami, lecz równie często mogą skończyć się tragedią i niewróceniem do domu.

Bardzo istotne jest przede wszystkim, aby zachować szczególną ostrożność i wykazać się zapobiegliwością podczas planowania wypadów leśnych. Funkcjonariusze policji apelują o zachowanie rozsądku, a także zastosowanie się do ogólnie przyjętych w Polsce przepisów. Zawsze należy mieć przy sobie jakiś środek Komunikacji w postaci telefonu lub krótkofalówki.

O tym się mówi: Ważne informacje dla świadczeniobiorców 500 Plus. Przegapiając termin wnioskowania można wiele stracić

Zerknij: Niebagatelne ceny lodów w restauracji Magdy Gessler. Czy znana restauratorka kieruje swoje produkty tylko do bogatych osób