Na toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, której założycielem jest Tadeusz Rydzyk, poza dziennikarstwem i komunikacją społeczną, politologią, pielęgniarstwem, informatyką, informatyką medialną, studenci będą mogli wgłębić się w meandry prawa.

Przemysław Czarnek zezwolił Rydzykowi na edukowanie przyszłych prawników

Prawo w AKSiM będzie kierunkiem pięcioletnim magisterskim o profilu praktycznym. W misję i strategię uczelni wpisuje się potrzeba kształcenia prawników, którzy w swojej działalności zawodowej kierowaliby się etosem i rzetelnością - napisano na stronie Akademii Tadeusza Rydzyka założonej w 2001 roku.

Nie obyło się bez akredytacji tego pomysłu ze strony resortu edukacji, dlatego też minister edukacji Przemysław Czarnek zobowiązany był do skonsultowania się w tej sprawie z Komisją Akredytacyjną. Jak się okazuje, wszystko poszło po myśli założyciela akademii, gdyż w piątek w mediach pojawiła się informacja o podpisaniu przez ministra Czarnka akredytacji na dołożenie do swojej edukacyjnej oferty prawniczych jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.

Jednocześnie polityk pogratulował, nazywając uczelnię powstałą w 2001 roku wspaniałą z wielkimi tradycjami. Zaznaczmy, że profil praktyczny obliguje do przeprowadzania wielu praktycznych godzin odbywających się w wielu instytucjach prawniczych, a zajęcia winny być prowadzone głównie przez akademickich nauczycieli będących wciąż w trakcie prawniczej aktywności zawodowej.

O tym się mówi: Czarny bez skuteczny na ogrodowe szkodniki. Szybko przegoni ślimaki

Zerknij: Zachodnie media przewidują potężne zamieszanie w Rosji. Putin miał niespodziewanie szybko skrócić swój pobyt na Białorusi. Ekspresowo dotarł na Kreml