Królowa rzuciła wyzwanie lekarzom, powracając na siodło, zaledwie parę dni po tym, jak zauważano ją bez laski, na której ostatnio się podpierała.

Po dziewięciu miesiącach od zalecenia zaprzestania jazdy konnej, 96-letnia monarchini ponoć jeździł konno w Windsor. Niesprecyzowane „problemy z poruszaniem się” nie pozwalały jej partycypować w niektórych zdarzeniach z okazji Platynowego Jubileuszu w tym miesiącu, a w czasie świętowania często widywano ją, jak używa kija.

Królowej Elżbiecie II znacznie się polepszyło, choć miała ostatnio przekrwione jedno oko

Korzystała nawet z wózka golfowego, aby wyprowadzić na spacer swoje ukochane corgi. Jednak po spotkaniu z arcybiskupem Canterbury Justinem Welbym w zamku Windsor we wtorek bez pomocy kuli, wydaje się, że poczyniła dalsze postępy.

Źródło powiedziało zagranicznym mediom, że tęskniła za jazdą przez dziewięć miesięcy, dodając: „Królowa znów cieszyła się, że jest na swoim koniu. Znowuż jazda konna to znakomity znak po tych zmartwieniach o jej zdrowie. Zrobienie tego w wieku 96 lat jest całkiem niezwykłe”.

Królowa z reguły brała udział w Trooping the Color na koniu, ale w poprzednich latach rolę tę przejęli członkowie jej rodziny. Jest zaangażowaną amazonką, odkąd w 1929 roku otrzymała kucyka w wieku trzech lat, i przez całe dorosłe życie była oddaną właścicielką i hodowczynią koni wyścigowych.

Jej Wysokość ma nadzieję na doroczną wycieczkę do Szkocji na Tydzień Holyrood, ale postanowienie zostanie podjęte bliżej tego czasu, jak stwierdził Pałac Buckingham.

96-letnia monarchini, która zmaga się z kłopotami z mobilnością, planuje zamieszkać w Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, gdy inni członkowie rodziny królewskiej gromadnie podróżują do Szkocji. Podczas obchodów Platynowego Jubileuszu królowa zobowiązała się nadal służyć jako monarcha „najlepiej, jak potrafię, wspierana przez rodzinę”.

O tym się mówi: Nie tylko Kayah i Maffashion zdecydowały się na korektę nosa i mówią o tym otwarcie. Wiele polskich gwiazd postanowił naprawić to, co dała im natura

Zerknij: Góralski dom Edyty Górniak robi piorunujące wrażenie. Jak mieszka gwiazda