Jaka jest istotność pogrzebu chrześcijańskiego? Jak Kościół przyznaje komuś chrześcijański pogrzeb, tym samym potwierdza, że ​​w jego osądzie zmarły odszedł jako chrześcijanin, wierząc w przebaczenie.

Demonstruje pogląd, że ciało złożone do grobu zmartwychwstanie do życia wiecznego, albowiem zostało odkupione przez Chrystusa ukrzyżowanego.

Grzech samobójstwa

Co się wydarzy, gdy ktoś, kto był wyznającym chrześcijaninem, popełni samobójstwo? Czy człowiek może odebrać sobie życie? Musimy pamiętać, że to Pan „sprowadza śmierć i ożywia; sprowadza do grobu i podnosi”.

Odebranie sobie życia jest nie mniejszym grzechem przeciwko piątemu przykazaniu niż odebranie życia komuś innemu. Obydwa są morderstwem. Każde targnięcie się na własne życie to przypadek zaburzeń psychicznych? Ale ktoś może powiedzieć: Ktokolwiek odbiera sobie życie, musi być szalony, aby to zrobić. Czy to zawsze będzie prawda? Nieliczne przykłady wzmianek biblijnych o takich, którzy popełnili samobójstwo, nie pochodziły od ludzi, którzy stracili rozum.

Znajdowali się w wielkich trudnościach i zrozpaczeni. To rozpacz – a rozpacz to niewiara – skłoniła ich do odebrania sobie życia. Czy zatem można być pochowanym na cmentarzu z innymi wiernymi? Kiedyś było tak, że samobójcy doczekiwali się pochówku pod cmentarnym płotem, lecz obecnie chowani są tak, jak wszyscy - na terenie cmentarza.

O tę kwestię zapytał na platformie TikTok Mariusz Kozak panią pracującą w domu pogrzebowym. Co usłyszał w odpowiedzi?

@mariuszkozak Czy to prawda, że…? odpowiada @Pani Z Domu Pogrzebowego ♬ dźwięk oryginalny - Mariusz Kozak

Jak się okazuje, jest możliwość pochówku samobójcy na cmentarzu parafialnym, a w przypadku cmentarza komunalnego - "przyjmie on wszystkich".

O tym się mówi: Janusz Korwin-Mikke robi furorę kilkoma krokami. Czy miał prawo tamtędy przechodzić

Zerknij też tutaj: Prosty i niezwykle skuteczny sposób na wyjątkowo uporczywe szkodniki w ogrodzie. Sekret doświadczonych ogrodników ujawniony. Jak się pozbyć nornic