Temat waloryzacji rent i emerytur od bardzo dawna elektryzuje Polaków ze względu na ogólnie zły stan materialny seniorów.

Rekordowa waloryzacja świadczeń w 2023 roku

Dlatego też bardzo ważne jest, aby poznać wszelkie aktualne informacje na ten temat, by móc zaplanować sobie ewentualne większe wydatki już na rok następny. Jak donosi Super Express, Główny Urząd Statystyczny poinformował, jakie dane mogą wpłynąć na przyszłoroczną waloryzację.

Przede wszystkim chodzi o przeciętne wynagrodzenie, jakie wystąpiło w zeszłym miesiącu w obszarze przedsiębiorstw w naszej gospodarce. Jak się okazuje, wszelkie podwyżki wynagrodzeń, jakie rząd zaserwował obywatelom, kompletnie nic nie dały i nie zmieniły tragicznej sytuacji finansowej gospodarstw domowych, ze względu na wciąż rosnące ceny w sklepach i koszty użytkowania prądu, gazu i benzyny.

Niestety majowa inflacja była równa 13,9%, co przewyższyło podwyżki wynagrodzeń obywateli o 0,4 punktu procentowego.

Jak informuje tabloid, dane płynące z Głównego Urzędu Statystycznego oznaczają, że świadczenia emerytalne winny podlegać waloryzacji o 16,6%. Z tych obliczeń wynika, że seniorów czekają niemałe podwyżki.

Przykładem może być otrzymywana kwota w wysokości 2500 zł brutto emerytury, która po powyższej waloryzacji zwiększy się o 415 zł, a w przypadku emerytury wynoszącej 4000 zł brutto, po waloryzacji zwiększy się ona o 664 zł.

O tym się mówi: Gdy w ziemi z truskawkami pojawią się brzydkie robaki, są sposoby na pozbycie się ich. Warto znać najskuteczniejszy

Zerknij też tutaj: Nowości w życiu zawodowym Anny Kalczyńskiej. Gruchnęła wieść o tym, że dziennikarka ma zamiar rozstać się z TVN. Tajemnicze wyznanie gwiazdy „DDTVN”