Eurowizję 2022 zwyciężyli ukraińscy artyści, którzy przytupem i stylizacją opanowali scenę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rzucił propozycję, aby Eurowizję 2023 zorganizować na terenie zrujnowanego bombardowaniami Mariupola.

Według wszelkich doniesień medialnych oraz relacji mieszkańców i naocznych świadków, wiele miast i miejscowości znajdujących się na zdobywczej liście Rosji, jest zniszczonych i opustoszałych.

Wołodymyr Zełenski zaproponował goszczenie Eurowizji w zrujnowanym Mariupolu

Wołodymyr Zełenski wciąż apeluje do rządów innych krajów o zasilanie militarne i finansowe ukraińskich obrońców kraju, a wolontariusze będący tam na miejscu, oraz w wielu innych krajach nadal pracują w pocie czoła, aby wspomóc naród pozostający pod okupacją, oraz żołnierzy trafiających na front.

Każdy, kto widział drastyczne skutki waśni o teren i suwerenność, z pewnością zapamięta je do końca życia i będzie prosił wszystkie świętości o uchronienie przed takim losem. Tymczasem telewizje krajów europejskich pokazują artystyczno-muzyczne zmagania przedstawicieli swoich państw w Turynie, oraz zdobycie największej liczby punktów przez ukraiński zespół Kalush Orchestra.

Wielu ludzi z pewnością podziwiało ukraińskich artystów za zdolność do fokusowania się na przygotowaniach do konkursu i występów na scenie, podczas gdy ich kraj i rodacy znikają w rosyjskich płomieniach.

Propozycja Wołodymyra Zełenskiego, aby kolejny konkurs odbył się w jednym z wielu miejsc kaźni na jego narodzie, także może budzić wiele emocji i spekulacji na temat bezpieczeństwa organizacji tego typu wydarzenia na terenie okupowanego, pozostającego w stanie wojny kraju.

Do podobnych wniosków doszli członkowie EBU - Europejskiej Unii Nadawców, którzy postanowili sprawdzić osobiście możliwości Ukrainy w temacie gospodarzenia konkursowi Eurowizji i spełnienia wszelkich wymogów, także tych związanych z bezpieczeństwem. Jak się okazało, propozycja Wołodymyra Zełenskiego nie była adekwatna do widocznych w mediach ukraińskich realiów.

Wbrew propozycji goszczenia uczestników konkursu w Mariupolu, EBU bierze pod uwagę Wielką Brytanię w kwestii przyszłorocznej Eurowizji - [...] EBU poświęciła czas na przeprowadzenie pełnej oceny i studium wykonalności z udziałem specjalistów z telewizji UA:PBC i osób trzecich, w tym w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony. Po obiektywnej analizie Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem - padła ocena.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Maciej Stuhr w oczach żony. Szczere wyznanie Katarzyny Błażejewskiej zaskakuje

Zerknij: Władimir Putin i Alina Kabajewa mają problemy związkowe. Prezydent Federacji Rosyjskiej zaczął unikać kochanki