Jak podaje portal "Gazeta", lato jest czasem, kiedy wiele par decyduje się powiedzieć sobie sakramentalne tak. W tym wyjątkowym dniu towarzyszą im goście, którzy przed pójściem na ślub stają przed dylematem, jaka kwota powinna znaleźć się w kopercie ofiarowywanej parze młodej.

Ile dać do koperty na wesele?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, przy odpowiedzi na pytanie ile włożyć do weselnej koperty, są nasze faktyczne możliwości finansowe. Ważny jest również stopień pokrewieństwa z osobą, na której ślub jesteśmy proszeni.

Przyjmuje się, że w kopercie powinna się znaleźć równowartość przysłowiowego talerzyka (średnio między 150 a 250 zł na osobę). W przypadku ciotek i wujków, przyjmuje się, że w kopercie od nich powinno się znaleźć od 300 do 500 zł.

Pracujące rodzeństwo i dziadkowie zwykle dają kwoty mieszczące się w przedziale 500 - 1000 zł. Rodzice często dokładają się do organizacji wesela i to można traktować, jako ich prezent ślubny.

Ślub/YouTube @Alterteam
Ślub/YouTube @Alterteam
Ślub/YouTube @Alterteam

Rodzice chrzestni dają zwykle do koperty większe sumy, zaczynające się od 500-1000 zł. Zależy to od stopnia zażyłości, jaki mają ze swoimi chrześniakami.

A co z prezentami?

Wiele par młodych jasno komunikuje swoim gościom, czy chcą otrzymać prezenty w formie rzeczowej, czy wolą dostać pieniądze. Pieniądze są bezpieczniejsze, bo pozwolą uniknąć sytuacji, w której młodzi dostają np. po kilka sztuk czajników elektrycznych.

Są jednak pary, które decydują się na sporządzenie listy prezentów. Najlepiej więc kierować się przy wyborze prezent czy pieniądze, tym, czego oczekują od nas państwo młodzi.

Ślub/YouTube @Początek wieczności
Ślub/YouTube @Początek wieczności
Ślub/YouTube @Początek wieczności

Waszym zdaniem, jakie kwoty powinny się znaleźć w kopercie dla państwa młodych?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek pojawi się w Opolu. Uchyliła rąbka tajemnicy związanej ze swoim występem. Wszystko widać na zdjęciu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Już wkrótce może nas czekać podniesienie wieku emerytalnego. Sytuacja demograficzna się pogarsza. Pojawiły się alternatywne pomysły na zmiany

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia o relacjach Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella. Czy aktor zamierza odzyskać dawną partnerkę