Niezależnie od tego, czy sadzisz kwitnące latem byliny, czy rośliny jednoroczne kwitnące przez całe lato, Twój ogród będzie morzem kolorów.

Obmyślając krajobraz ogrodu, możesz przebierać spośród różnych kwiatów, które kwitną przez całe lato. Są wysokie rośliny kwitnące, małe krzewy kwitnące lub wspaniale kwitnące rośliny okrywowe.

Dalia — kwiaty długoletnie, które pięknie kwitną od wiosny do jesieni. Ta roślina posiada okazałe, olśniewające, wielobarwne kwiaty, które utrzymują się od późnej wiosny do mrozu.

Lawenda — mały kwitnący krzew, który kwitnie przez całe lato i powraca co roku. Jej zapachu nie sposób porównać z żadnym innym. Lawenda ma wiele odmian, a każda z nich jest piękna, a niektóre są roślinami jadalnymi.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez REIKO (@r.e.i.k.o.y)

Petunie — barwne rośliny jednoroczne, wzrastające w pełnym słońcu. Kwitną bez przerwy od wiosny do jesieni. mają jedne z najbardziej imponujących kwiatów ze wszystkich jednorocznych kwiatów, kwitnących latem. Spośród którychkolwiek kwitnących latem z tej listy petunie mają jeden z najdłuższych okresów kwitnienia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Chico Guys (@chicoguys)

Róża Sharon ( Hibiscus syriacus ) — mało wymagająca w uprawie, kochająca słońce roślina, która kwitnie nieustannie przez całe lato. Krzew daje obfite kwiatostany o lekkim zapachu. Ten efektowny wieloletni krzew osiąga wysokość od 2,4 do 3,6 m i wymaga niewielkiej konserwacji. Odporny na suszę krzew liściasty ma ciemnozielone liście i duże, atrakcyjne kwiaty w kształcie trąbki.

Wieloletnie kwiaty powracają rokrocznie, albowiem wschodzą z roślin, które przetrzymują zimę. Rośliny jednoroczne kwitną przez jeden sezon wegetacyjny i nie wracają co roku. Jeśli jednak rośliny jednoroczne uwolnią nasiona, które wykiełkują na wiosnę, zakwitną w następnym sezonie wegetacyjnym.

O tym się mówi: Sposoby na odstraszenie os i pszczół. Tanie i ekologiczne

Zerknij: Światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat odejścia Krzysztofa Krawczyka. To oni odebrali telefon informujący, że artysty nie ma już wśród nas