Jak przypomina portal "O2", Alicja Bachleda-Curuś naraziła się ostatnio na krytykę. Okazało się bowiem, że jej syn praktycznie nie mówi po polsku. Aktorka zdecydowała się odnieść się do tej kwestii w ostatnim z wywiadów.

Syn Alicji Bachledy-Curuś nie mówi prawie po polsku?

Henry Tadeusz jest owocem miłości Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrela. Para poznała się na planie filmu "Ondine", gdzie rozpoczął się ich romans. Choć ich relacja nie przetrwała próby czasu, nadal łączy ich wychowanie syna. Niedawno w sieci zawrzało, kiedy wyszło na jaw, że pociecha aktorki praktycznie wcale nie mówi po polsku.

Alicja Bachleda-Curuś/Youtube @TVN Series
Alicja Bachleda-Curuś/Youtube @TVN Series
Alicja Bachleda-Curuś/Youtube @TVN Series

Alija Bachleda-Curuś wspólnie z Henrym mieszka na co dzien w Stanach Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że jej 12-letni dziś syn, posługuje się głównie językiem angielskim. W rozmowie z "Życiem na gorąco", aktorka przyznała, że na początku zależało jej, aby syn mówił po polsku. Jednak w codziennym życiu miał głównie kontakt z angielskim i ten przychodził mu po prostu łatwiej.

Aktorka stwierdziła, że musiała "pójść na kompromis". Henry Tadeusz stara się szlifować polski, zwłaszcza, kiedy przylatuje do dziadków do Polski. Nie da się jednak ukryć, że mówiąc w naszym ojczystym języku, wyraźnie daje się słyszeć silny amerykański akcent.

Część internautów oburzył fakt, że syn Bachledy-Curuś nie mówi po polsku. Byli jednak i tacy, którzy nie dostrzegają w tym nic nadzwyczajnego. Jeden z nich stwierdził, że znajomość angielskiego jest znacznie bardziej przydatna niż znajomość polskiego, choćby ze względu na to, że w tym pierwszym będzie w stanie porozumieć się praktycznie wszędzie, drugim zaś tylko w Polsce.

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Drożyzna w Polsce szaleje coraz bardziej. Sytuacja finansowa Polaków pogarsza się coraz bardziej. Wkrótce czeka nas inflacja na poziomie 20 procent

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Porażające nagranie obiegło media. To "świadectwo moralnego upadku rosyjskiego patriotyzmu". Co widać na nagraniu

O tym się mówi: IMGW zdradza, jakiej aury należy spodziewać się w najbliższych dniach. "Ten tydzień to pogodowy rollercoaster"