Termin używany do opisania tej sytuacji to superfetacja. Niemowlęta są uważane za nietypowy rodzaj bliźniąt.

Przypadek Aliny wielu uznało za prawdziwy cud

źródło: YouTube/BBC

Taka właśnie niesamowita sytuacja spotkała 30-letnią Alinę, która spędziła 2 lata na usilnych próbach ponownego zajścia w ciążę, gdyż bardzo pragnęła drugiego dziecka. Lekarze jednak nie dawali kobiecie więcej, niż 5% szansy na zajście w kolejną ciążę. Mieszkanka Londynu Alina Luca zmaga się z niedoczynnością tarczycy.

Po długim czasie nieskutecznych prób zajścia w ciążę kobieta poddała się losowi, który zrobił jej niezwykłą niespodziankę - Zaszłam w ciążę, kiedy byłam już w ciąży. Nie sądziłam, że to możliwe. Dowiedzieliśmy się, że dzieci zostały poczęte w odstępie tygodnia, ponieważ na skanie jeden z płodów był mniejszy - ekscytowała się. Media na całym świecie rozgłosiły jej historię.

Superfetacja to tworzenie się płodu, podczas gdy inny płód jest już obecny w macicy. Zasadniczo opisuje sytuację, w której ktoś zachodzi w ciążę, gdy jest już w ciąży. Uważa się, że jest to bardzo rzadkie wydarzenie. Superfetacja różni się od ujęcia typowych bliźniąt, w których w jednym cyklu uwalnianych jest wiele jajeczek.

źródło: YouTube/BBC

Może to nastąpić naturalnie lub być stymulowane lekami na płodność. Alina i jej ukochany Rick powitali na świecie dwie przepiękne córeczki Millie i Ellie, które mogą dla wielu kobiet starających się o dziecko, stać się symbolem cudu prawdziwego pragnienia i miłości.

O tym się mówi: “Sanatorium miłości”. Anna szczerze o postępowaniu Piotra po programie. Nikt się tego nie spodziewał

Zerknij też tutaj: Niebywała sytuacja w jednym z domów pomocy społecznej w Polsce. Przełożona sióstr zakonnych postanowiła odnieść się do zarzutów. Padły ostre słowa