Odrzucanie pędów czereśni może nie być zacnym pomysłem, albowiem łodygi, tak samo jak owoce, są wartościowe dla zdrowia.

Czereśnie to jedne z najchętniej jedzonych owoców, jakimi cieszą się ludzie na całym świecie. Od jasnego do ciemnoczerwonego, ten mały owoc jest dość usidlający. Czereśnie mieszczą w sobie ogrom przeciwutleniaczy, mają właściwości przeciwzapalne i inne korzyści.

Po co gromadzić łodyżki czereśni?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Magdalena (@magdasko)

Jednak korzyści zdrowotne pędów czereśni nie są ogólnie znane, jednak nie należy ich wyrzucać, gdyż ich właściwości są nader dobroczynne dla nas wszystkich.

Łodygi czereśni to jeden ze składników wspomagających usuwanie toksyn z organizmu. Większość z was może nie być świadoma, że ​​można wcielić pędy czereśni w rutynę detoksykacji i usunąć wszystkie toksyny z organizmu.

Mają właściwości przeciwzapalne, które oczyszczają nerki i zapobiegają budowaniu się kamieni nerkowych, są nad wyraz funkcjonalne w leczeniu dny moczanowej i reumatyzmu. Spożywanie 1 lub 2 filiżanek naparu z łodyg czereśni każdego dnia bardzo dobrze ogranicza poziom cholesterolu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @dilunek

Wysusz je na słońcu i składuj w nieprzepuszczalnym pojemniku. Możesz z niego stworzyć proszek lub gromadzić go tak, jak jest.

Zagotuj szklankę wody i dorzuć 1 łyżeczkę proszku z łodyżek lub kilka łodyżek. Dodaj krzynkę cynamonu i gotuj przez 5-6 minut. Odsącz i pij na gorąco.

O tym się mówi: Aneta Zając idzie na całość. Poinformowała internautów o kolejnym etapie swojej metamorfozy

Zerknij: Rafał Trzaskowski był gościem Kuby Wojewódzkiego. Z ust prezydenta Warszawy padły zaskakujące słowa. Internauci licznie komentują. Czy to wypada