Nie zmienia to faktu, że lato rządzi się własnymi prawami, które wraz z upalnymi dniami niesie ze sobą ulewne deszcze, porywisty wiatr i burze.

Najbliższe dni słoneczne w większej części kraju

Niedziela jednak niemal w całym kraju będzie pogodna, słoneczna i ciepła. Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w naszym kraju będzie panować wysokie ciśnienie, natomiast noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie zatokę niszową i front atmosferyczny nad obszar zachodniej granicy Polski.

Jak stwierdził synoptyk Szymon ogórek, niż zapowiadający opady deszczu przesunie się z wolna na wschód Polski, gdzie słoneczna aura ma szansę utrzymania się nawet do wtorku. Centrum i południe Polski mogą spodziewać się temperatury powietrza nawet do 26 stopni Celsjusza.

Nieco więcej chmur może pojawić się na krańcach południowo-wschodnich. Tam też możliwe są słabe, lokalne, przelotne opady deszczu. Jeżeli chodzi o temperatury, to najchłodniej będzie na Helu - około 15 stopni Celsjusza. W pasie Wybrzeża prognozujemy 20, w centrum 23, a w Zielonej Górze i na Dolnym Śląsku do 27 stopni. Odczucia ciepła nie będzie zakłócał wiatr, który będzie przeważnie słaby - wyjaśnił synoptyk.

O tym się mówi: Edyta Górniak znów zachwyca szczupłą sylwetką. Zdradziła sekret swojej zachwycającej przemiany

Zerknij: Niebywała zmiana kadrowa wśród polskich duchownych. Biskup płocki oficjalnie złożył rezygnację. Papież Franciszek już wyznaczył następcę hierarchy