Poza zniżkami w opłatach abonamentu RTV lub darmowym przejazdem komunikacją miejską, seniorzy mogą postarać się o wiele zniżek związanych z mnóstwem obszarów życiowych.

Polski senior wcale nie musi wskakiwać w kapcie i ograniczać się do zajmowania się wnukami!

Zniżkowa karta seniora jest dla osób po 60. urodzinach. Posiadając ją, można skorzystać z wielu zniżek w licznych sklepach, na basenach, u kosmetyczki, w barach i restauracjach. Na ogół ulgi na kartę wynoszą 10 procent rabatu, ale zdarzają się większe obniżki.

Spotkania aktywizujące i rekreacja bywają całkowicie darmowe, gdy posiada się zniżkową kartę seniora. Wypełniony odpowiednio i wysłany prawidłowo wniosek daje szansę na skorzystanie z takiego rodzaju ulgi.

Samorządy także mogą zdecydować o dofinansowaniu pewnych projektów wspierających aktywnoci seniorów, które zapewniają rozrywkę, spotkania edukacyjne lub klubowe projekty artystyczne dla seniorów.

Środki finansowe przyjęte od samorządów przez organizacje pozarządowe, spożytkowane są na realizację projektów dedykowanych seniorom. Dzięki takim działaniom, wielu starszych ludzi znajduje motywację i powody do wyjścia z domu i przebywania wśród ludzi mających podobne zainteresowania, problemy i pomysły na aktywności w czasie jesieni wieku.

Niejednokrotnie dopiero na emeryturze lub rencie wiele osób odkrywa w sobie talenty, pokłady energii do rozwoju i podjęcia dawno odkładanych aktywności.

Seniorzy o różnych umiejętnościach i zawodach mogą również edukować się wzajemnie i dzielić doświadczeniami w dbaniu o zdrowie i kondycję.

O tym się mówi: Wiadomo, co Mateusz Morawiecki sądzi o Jarosławie Kaczyńskim. Ma to związek ze Zbigniewem Ziobro. O co chodzi

Nie przegap tego: Aleksandra Żebrowska pokazuje pokaźny brzuszek w mediach społecznościowych. Żona aktora wkrótce zostanie mamą po raz czwarty. Zdjęcia robią wrażenie