Jarosław Kaczyński zamierza odejść z rządu? To zagadnienie ostatnimi czasy zadają sobie obserwatorzy politycznych poczynań.

Mateusz Morawiecki woli bliskość Jarosława Kaczyńskiego, gdyż jego obecność łagodzi obyczaje między politykami w rządzie

Tego rodzaju plotki, że Jarosław Kaczyński planuje odejść z rządu, słychać w przestrzeni publicznej coraz częściej, a ostatnimi czasy mocno nasiliły się, zanim odbyła się konwencja programowa PiS, którą zaplanowano na sobotę 4 czerwca.

Jak podaje "Super Express", odbyć się ma w podwarszawskiej miejscowości Marki – Odejście Kaczyńskiego z rządu było planowane na luty, lecz zdecydował się pozostać na stanowisku ze względu na wojnę w Ukrainie – zdradza dziennikarzom liczący się polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał też, iż premier Mateusz Morawiecki najśmielej odraczałby chwilę powrotu Jarosława Kaczyńskiego do siedziby PiS. Jak stwierdził informator, premier wolałby uniknąć, opuszczenia rządu przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, gdyż bliskość Jarosława pozytywnie wpływa na Zbigniewa Ziobrę i minimalizuje nerwową atmosferę między premierem a ministrem sprawiedliwości.