Zdrowie Władimira Putina jest przedmiotem intensywnych rozmów w zarządzie Bidena po tym, jak z końcem maja grupa wywiadowcza zaprezentowała swoją czwartą generalną ocenę.

Według amerykańskich wywiadowców, Władimir Putin niebawem może zniknąć ze sceny politycznej

Potajemny bilans USA mówi, że Putin pojawił się powtórnie po poddaniu się hospitalizacji w kwietniu z powodu postępującego nowotworu, podają mediom trzej przywódcy amerykańskiego wywiadu, którzy czytali raporty.

Sprawdzenia stwierdzają również, że w marcu doszło do ataku na Putina, jak mówią biurokraci.

Wysocy rangą urzędnicy, przedstawiciele trzech odrębnych agencji wywiadowczych, domyślają się, że Putin pogrąża się w coraz większej paranoi w związku ze swoją władzą, co znaczy, że ​​realizacja planu na Ukrainie jest wyboista i nieprzewidywalna.

Pustka po prezydencie Rosji może niebezpiecznie się wypełnić

Jakkolwiek to minimalizuje również ewentualność wojny nuklearnej. „Uścisk Putina jest silny, ale nie jest już absolutny”, mówi jeden z wyższych oficerów wywiadu, który ma bezpośredni dostęp do raportów. „Za jego rządów dżokej na Kremlu nigdy nie był bardziej intensywny, wszyscy wyczuwali, że koniec jest bliski”.

Każdy z trzech urzędników — jeden z biura Dyrektora Wywiadu Narodowego, jeden emerytowany starszy oficer Sił Powietrznych i jeden z Agencji Wywiadu Obronnego — uprzedzają, że separacja rosyjskiego wodza ogranicza wywiadowi amerykańskiemu precyzyjną kwalifikację statusu Putina i jego zdrowia.

O tym się mówi: Rodzina królewska zjawiła się w katedrze św. Pawła. Zabrakło tej najważniejszej. Co dolega Królowej Elżbiecie II

Zerknij: