Królowa nie wzięła udziału w nabożeństwie jubileuszowym w katedrze św. Pawła po tym, jak odczuwała niedogodność w trakcie obserwowania czwartkowej parady w Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta opuściła mszę świętą

Decyzję podjęto z „wielką niechęcią” po przeanalizowaniu „wymaganej podróży i aktywności”, ogłosił pałac. Jednak w czwartek wieczorem wzięła udział w ceremonii zapalania beaconów.

Cztery dni obchodów 70-lecia panowania królowej rozpoczęły się wcześniej. 96-letni monarcha pojawił się dwukrotnie na balkonie Pałacu Buckingham, w otoczeniu innych wyższych rangą członków rodziny królewskiej, gdy oglądali paradę wojskową i machali do tysięcy sympatyków zgromadzonych w The Mall.

Kilka godzin po ceremonii pałac potwierdził, że nie weźmie udziału w piątkowym nabożeństwie dziękczynnym, ale powiedziała, że ​​„chciałaby podziękować wszystkim, którzy sprawili, że dzisiejszy dzień był tak pamiętny”.

Kolejnym jubileuszowym wydarzeniem, w którym królowa ma partycypować, są sobotnie derby na torze wyścigowym Epsom, choć nie wiadomo jeszcze, czy jeszcze pojawi się na wyścigu konnym.

O tym się mówi: Masowe zapalenie wątroby typu A po zjedzeniu owoców. Co było z nimi nie tak

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak wymownie skomentowała ostatnią wpadkę Anny Wendzikowskiej. Za przykład podała swojego ukochanego męża. Co powiedziała