Najdłużej urzędujący monarcha Wielkiej Brytanii, Królowa Elżbieta II zjawiła się na balkonie Pałacu Buckingham razem z innymi członkami rodziny królewskiej w czwartek, pierwszego z czterech dni obchodów Platynowego Jubileuszu.

Królowa Elżbieta jednak pojawiła się na balkonie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez EVOKE (@evokedotie)

Blisko niej stali trzej następcy tronu: jej najstarszy syn, książę Karol; jego najstarszy syn, książę William; i najstarszy syn Williama, książę Jerzy.

Jakkolwiek przepadł młodszy brat Williama, książę Harry, który wycofał się z królewskich zobowiązań i przeprowadził się do południowej Kalifornii ze swoją żoną Meghan w 2020 roku. Brakowało również drugiego syna monarchini, księcia Andrzeja, który został prawie wypędzony z życia publicznego z powodu jego powiązania z Jeffreyem Epsteinem, zmarłym finansistą i skazanym za przestępstwa na kobietach i dzieciach.

Mimo to w czwartek niepoprawne funkcjonowanie rodziny królewskiej została zepchnięta ze sceny przez pogodne celebrowanie 96-letniej matriarchy, której życie w służbie było kotwicą dla Wielkiej Brytanii przez wiele newralgicznych czasów. Elżbieta była 25-letnią księżniczką, kiedy w 1952 roku przejęła następczynię po swoim ojcu, królu Jerzym VI.

Po siedemdziesięciu latach jest teraz jedyną monarchinią, jaką znała większość Brytyjczyków, stając się wytrwałą figurantką w często niespokojnych czasach.

O tym się mówi: Papież Franciszek ostrzega przed skutkami blokady zbóż. „Życie milionów” jest zagrożone"

Zerknij: Polska liderem listy państw negatywnie nastawionych do Rosji. Kto jeszcze negatywnie odbiera Władimira Putina, a kto sprzyja jego krajowi