Ale wtedy miałam 25 lat i myślałam tylko o sprawach codziennych: jak nakarmić bliskich, jak mieć czas, żeby zabrać córkę do przedszkola i nie przegapić wykładów.

Twój dziadek pracował na nocną zmianę i nie mógł mi pomóc, kiedy twoja matka płakała całą noc z powodu częstych chorób. Teraz mam 50 lat i mam pewne doświadczenie, którym chcę się z tobą podzielić. Nie twierdzę, że wiem wszystko o życiu, ale w końcu jestem twoją babcią i chcę, żebyś była szczęśliwa. Moja rada cię nie skrzywdzi!

1. Nie bój się upaść.

Jeździj na rowerze, huśtawce, łyżwach, rolkach i nie bój się upaść. To będzie bolało, ale nauczysz się przez to być szybką i wstawać, kiedy chcesz płakać.

2. Nie bój się wyrażać swojego punktu widzenia.

Nie musisz milczeć, jeśli coś ci się nie podoba lub jeśli się nie zgadzasz. Nie ukrywaj swojej opinii ani ze względu na przyjaźń, ani ze względu na miłość. Jeśli nie usłyszysz ani nie zażądasz lojalności, to do diabła z taką przyjaźnią i miłością.

3. Nie wstydź się przeprosić.

Tylko bardzo silne dziewczyny wiedzą, jak przepraszać i uświadamiać sobie swoje błędy, a ja naprawdę chcę, żebyś tak dorastała. Trudno powiedzieć: „Przepraszam, myliłam się. Jak można naprawić sytuację? Ale musisz się tego nauczyć, a wtedy nikt cię nie pokona.

4. Nie bój się dostać złej oceny.

Dwa nie jest takie złe. To wskaże ci słabości. Będziesz wiedziała, nad czym musisz popracować. Niski wynik nie oznacza, że ​​jesteś głupia. To tylko motywacja do działania.

5. Nie bój się nie być popularną.

Podczas gdy wszyscy popularni imprezowicze będą chodzić na imprezy, spędzać czas w jadłodajniach i całymi dniami kręcić się po Internecie, publikując swoje zdjęcia, nauczysz się, jak doskonale strzelać, jeździć konno, śpiewać i tak dalej. W wieku 18 lat popularni ludzie nadal będą siedzieć przed komputerem, a do tego czasu już podbijesz świat i być może wyruszysz w podróż dookoła świata.

6. Nie bój się być dziwnym.

Twoja babcia się nie boi!

7. Nie bój się zakochać.

Miłość kiedyś do ciebie przyjdzie. Raduj się, że w końcu dorosła.

8. Nie bój się pierwszego pocałunku.

Zaufaj babci, to niesamowite! Nie bój się, wszystkie kobiety świetnie całują, bo mamy to we krwi.

9. Nie bój się zawrzeć związku małżeńskiego lub odwrotnie, nie zawrzeć małżeństwa.

Kiedy dorośniesz, nikt nie będzie się przejmował, czy masz obrączkę na palcu, czy nie. Jeśli jednak uznasz, że małżeństwo i życie rodzinne są dla ciebie, spróbuj poznać „swoją” osobę, a wtedy wszystko się ułoży. Nawet porozrzucane wszędzie skarpetki nie będą drażnić. Ale będzie z kim relaksować się wieczorami lub z kim wyprowadzać psa.

10. Nie bój się rodzić.

Nie będę kłamać, to boli. Ale to najpiękniejsza rzecz, jaka może być w życiu każdej kobiety.

11. Nie bój się rozwodu.

Wszystko dzieje się w życiu. Najważniejsze - nie rozpaczaj i nie zamykaj się w sobie. Rozwód nie jest końcem życia. To początek czegoś nowego i najprawdopodobniej ciekawszego.

12. Nie bój się samotności.

Czasami samotność jest dobra. Można się nią nawet cieszyć. Ale to nie potrwa długo - znam naszą rodzinę.

13. Nie bój się płakać.

Łzy to wybór silnych. Jestem silna i robię, co chcę. Chcę płakać, chcę się śmiać, chcę rozrzucić skarpetki po całym mieszkaniu.

14. Nie bój się próbować nowych rzeczy.

Nie myśl o wieku ani o tym, co ludzie powiedzą. Wydobądź z życia to, co najlepsze, bez względu na to, jak szalone jest twoje pragnienie.

15. Nie bój się zestarzeć.

Z wiekiem zaczniesz bardziej doceniać życie i kochać bliskich. A potem może napiszesz list do swoich wnuków.

16. Nie bój się stracić bliskich.

Przez długi czas wątpiłam, czy należy do Ciebie pisać. Ale straty są nieuniknione. Bliscy odchodzą - ale miłość nie znika...

Kocham cię, twoja babcia.

O tym się mówi: Wrzuć zużytą saszetkę herbatki do toalety, a efekt cię zachwyci. Co się stanie

Zerknij: Sezon na truskawki w pełni! Większość z nas nie wie, jak mrozić te pyszne owoce, aby zachowały jędrność i smak. Niewiedzą można je wyłącznie zepsuć