Jak podaje portal "O2", mole potrafią być prawdziwym utrapieniem. Uchronienie się przed nimi nie jest szczególnie łatwe, bo nawet jeśli dbamy o porządek, możemy przynieść larwy tych szkodników z zakupami. Na szczęście możemy skutecznie z nimi walczyć i to bez drogich środków. Wystarczą sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się moli.

Mole spożywcze

Każdy, kto choć raz mierzył się z molami spożywczymi, wie, jak bardzo uciążliwa może być ich obecność. Choć insekty te nie są szczególnie duże, bo liczą zaledwie 10 mm, to rozmnażają się w ekspresowym tempie i szybko z jednego osobnika robi się ich cała masa. Uwielbiają kuchenne szafki.

Nawet w najczystszych kuchniach, może pojawić się problem moli spożywczych. Łatwo można je przynieść z zakupami. Dlatego po zrobieniu sprawunków, warto dokładnie przeglądnąć kupione produkty i sprawdzić, czy nie ma w środku larw lub podejrzanych pajęczynek. W ten sposób będziemy mogli uniknąć rozwinięcia się plagi moli.

Możemy je znaleźć w produktach sypkich, takich jak: ryż, mąka, cukier, herbata, czy płatki owsiane.

Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Jeśli chcemy się pozbyć moli spożwczych i odstraszyć je od naszych kuchennych szafek, warto je wyczyścić za pomocą octu jabłkowego. Wystarczy nasączyć octem szmatkę i przetrzeć nią pułki. Aby nie pojawił się problem moli w przyszłości, warto w szafce zostawić niewielki pojemnik z octem, który zadziała, jak półapka na mole.

Innym sposobem będzie wyczyszczenie szafki zwykłym octem z dodatkiem kilku kropli olejku eterycznego o zapachu goździków, lawendy, cytryny bądź eukaliptusowego. To zapachy, za którymi mole niespecjalnie przepadają.

Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness

Możemy również włożyć do szafek liście laurowe, których aromat odstraszy mole. Podobnie zadziałają skórki z cytryny. Warto też przesypać sypkie produkty do zakręcanych szklanych słoików, do których mole nie będą mieli dostępu.

A wy, jakie macie sposoby na walkę z molami?

To też może cię zainteresować: Bardzo ważna wiadomość dla osób stosujących kremy pielęgnacyjne. Jeden z produktów został wycofany ze sprzedaży. Warto o tym wiedzieć

Zobacz, o cym jeszcz pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosja po raz kolejny uderza w Polskę. Pojawiły się nowe zarzuty pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy

O tym się mówi: Emeryci wypowiadają się o rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Opinie są mocno podzielone odnośnie obecnej sytuacji seniorów w Polsce. Jak to wygląda