Przepisy wymagające od polityków złożenia oświadczeń majątkowych jednym nie przeszkadzają, innym spędzają sen z powiek.

Za każdym razem, ujawniane są majątki polityków, wybuchnąć musi mniej lub bardziej interesująca aferka.

Paweł Kukiz podał, jaki ma oszczędności. Nikt się tego nie spodziewał

W tym jednak w tabeli tak kupiły się na treści oświadczenia Pawła Kukiza, jaka pojawiła się wraz z innymi na oficjalnej rządowej stronie internetowej. Jak donosi Super Express, polityk podał, że posiada 42,89 zł oszczędności.

Tabloid zaznacza jednak, że nie jest to wszystko, co posiada Paweł Kukiz. Według danych ujawnionych przez Kancelarię Sejmu, zeszłoroczne oszczędności polityka były okazalsze, gdyż wynosiły 5829 zł i 60 gr.

W oświadczeniu Pawła Kukiza można jednak zauważyć, że działalność sejmowa przyniosła mu dochód wyższy, albowiem według tabloidu wzrósł on o blisko 30 000 zł.

Jako poseł zawodowy Paweł Kukiz za 2020 rok otrzymał natomiast uposażenie poselskie w wysokości 91 329,86 zł.

Jak się okazuje w marcu 2016 roku, poseł podjął decyzję o zawieszeniu muzycznej działalności, z której i tak otrzymuje dochód za prawa autorskie, za które w 2020 roku otrzymał wynagrodzenie 199 976,51 zł. Polityk jest także w posiadaniu między innymi domu o wartości półtora miliona zł, spółdzielczego mieszkania wartego 35 0000 zł, a także łąki wartej 15 000 zł.

O tym się mówi: Miejsce zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego pilnowane przez tłum policji. Jakie powstały spekulacje

Zerknij: W sieci krąży zabawny filmik z Doradcą Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy. Jak Oleksiy Arestovych wygląda w wersji blond

Nie przegap tego: Nowe doniesienia o małżeństwie Piotra Kraśki nie napawają optymizmem. Życzliwi donoszą, że związek dziennikarza przechodzi kryzys. Są poważne powody