Coraz więcej państw rejestruje pierwsze potwierdzone przypadki małpiej ospy. W tym tygodniu do listy krajów, w którym wykryto już pacjentów zakażonych małpią ospą dołączyły takie kraje jak m.in. Słowenia czy Czechy. Oznacza to jedno. Kwestia czasu jest to iż wirus dotrze do Polski!! Czy mozemy sie jakos zabezpieczyc?

Małpia ospa atakuje Europę. Wirus wielkimi krokami zbliża się do Polski. Co robić?

Małpia ospa nie ustępuje. Coraz więcej krajów przyznaje się do odnotowania kolejnego potwierdzonego przypadku choroby. Bardzo niepokojący zdaje się być fakt, że ospa znajduje się już coraz bliżej naszego kraju. Pierwszych pacjentów zdiagnozowała juz Słowenia i Czechy. To już któryś przypadek ospy przywiezionej z Wysp Kanaryjskich.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapewnia jednak, że małpią ospę można powstrzymać. Trzeba tylko zareagować w odpowiedni sposób.

Zachęcamy wszystkich do zwiększenia nadzoru nad chorobą, aby nadzorować kierunek transmisji wirusa i zrozumieć, w jakim kierunku może zmierzać - podkreślała na wtorkowej konferencji szefowa Departamentu Chorób Pandemicznych i Epidemicznych Sylvie Briand.


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: W Rosji pojawił się zupełnie nowy pomysł. Czy mocarstwo faktycznie planuje powiększyć swoje terytorium i to kosztem naszego sąsiada

Jak informował portal „życie.news”: Zamieszanie wokół odejścia Tomasza Lisa z tygodnika „Newsweek”. Komentarze wskazują, że nie było dobrowolne. „Sprawa może mieć jakieś drugie dno”

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Krzysztof Rutkowski emanuje luksusem. Fani zwrócili na bardzo drogie dodatki. Za takie coś trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawdź również ten artykuł: Proces dekady nadal trwa. Zeznania złożyła była partnerka Johnny'ego Deepa. Czy Kate Moss potwierdziła zeznania Amber Heard