Przed ciążą bardzo zabiegał o dziecko, chciał mieć potomka, był szczęśliwy w czasie mojej ciąży, wszystko było w porządku przez pierwsze sześć miesięcy, ale teraz już koniec, bawił się w bycie tatą i się mu znudziło. Dziecko denerwuje, lepiej usiąść do telefonu lub gdzieś ruszyć w drogę z przyjaciółmi.

Byłam pewna mojego małżeństwa, kiedy zdecydowałam się na poród. Byliśmy wówczas małżeństwem od ośmiu lat, więc wydawało mi się, że udało mi się poznać własnego męża. Ale niespodziewanie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dla mnie to tylko seria przykrych odkryć, tak jakbym mieszkała z inną osobą, której w ogóle nie znam.

Decyzję o wstrzymaniu się przed powiększeniem rodziny zaraz po ślubie podjęliśmy wspólnie z mężem. Zrozumieliśmy, że mamy tylko jedno mieszkanie w aktywach, skromne pensje i niejasne perspektywy. W takich warunkach naprawdę nie chciałam zdobywać potomstwa. Postanowiliśmy, że najpierw powiększymy przestrzeń życiową, dostaniemy normalną pracę, która zaspokoi wszystkie potrzeby, staniemy na nogi, a potem będziemy mieć dziecko.

Realizacja wszystkich naszych planów zajęła około siedmiu lat. A mieszkanie było przez ten czas zmieniane, nawet okazało się, że nie ma kredytu hipotecznego, chociaż wzięli kredyt na remont, ale nie jest taki ogromny. I mogliśmy dostać normalną pracę. Karierą nie mogę się pochwalić, ale miejsce nie jest złe, a pensja przyzwoita. Mój mąż ma pod tym względem więcej szczęścia.

Wtedy zdecydowaliśmy, że już teraz możemy z czystym sumieniem przygotować się na narodziny dziecka. Badania zostały zakończone, testy zdane i zaczęto planować ciążę. Wszystko potoczyło się szybko, z czego byliśmy niezmiernie zadowoleni. Wydaje mi się, że mój mąż był bardziej zadowolony z mojej ciąży niż ja.

Spodziewałam się dziecka. Sam pobiegł po wózek, łóżeczko, wszelkiego rodzaju inne akcesoria dla dzieci, nie każda mama może spotkać się z takim zapałem. Traktował mnie tak, jakbym w każdej chwili mogła się rozsypać w kryształowy pył. Czytał literaturę na temat edukacji, rozwoju dzieci, zapisał nas na kursy dla przyszłych rodziców. Czasami nawet męczył mnie jego entuzjazm.

Moje przyjaciółki były o mnie naprawdę zazdrosne. Ich mężowie nie przejmowali się przed porodem tak jak mój. Próbował nawet uczestniczyć w porodzie, ale nie wolno mu było, restrykcje epidemiologiczne, to wszystko. Ale był na posterunku w szpitalu, męcząc nianie i pielęgniarki pytaniami.
Kiedy dziecko zostało przywiezione do domu, w pierwszym tygodniu widziałam go tylko podczas karmienia, mój mąż specjalnie wziął urlop. Przez resztę czasu mąż był zajęty swoim synem. Byłam nawet trochę zazdrosna i zawstydzona, wydaje mi się, że mam unosić się nad dzieckiem jak pszczoła, a nie nad mężem, ale nie biłam go po rękach, nie chciałam, żeby ostygły jego uczucia do dziecka.

Ale proces przebiegał beze mnie. Sześć miesięcy zajęło mojemu mężowi odegranie roli troskliwego rodzica. Na początku coraz rzadziej zajmował się dzieckiem, potem musiałam prosić go, żeby mnie zastąpił, kiedy szłam do kąpieli, a teraz doszło do tego, że mój mąż zaczął odpowiadać na moje prośby odmową.

Jego głównym argumentem jest to, że pracuje i się męczy, więc chce odpocząć w domu, a ja staram się oddać mu dziecko, chociaż sama cały dzień jestem w domu. I przez cały dzień nie męczę się z sześciomiesięcznym dzieckiem w ramionach. Nie uchodzi mu to na sucho, po prostu zostawia go w łóżeczku - wznosi taki ryk, że jego spokój jest zaburzony. Ostatnio zaczęły się również wyrzynać zęby, więc jest to na ogół jakiś koszmar.
Mój mąż odrzuca wszystkie moje prośby o pomoc. Coraz częściej z tego powodu kłócimy się, a ostatnio po takich kłótniach wychodzi z domu. Mówi, że chodzi do znajomych, żeby się pobawić i odpocząć od mojego mamrotania. Jakbym nie miała absolutnie żadnego powodu do oburzenia.

Najbardziej denerwujące jest to, że chronią go również moja matka i teściowa. Mówią, że właśnie się wypalił, ponieważ przez pierwsze sześć miesięcy był tak aktywnie zaangażowany w dziecko, a także pracuje. I oczywiście musi odpocząć, zmienić otoczenie. To, czego potrzebuję, nie wchodzi w rachubę. Jestem kobietą, matką, mam to wszystko znosić w ciszy, taki kobiecy los.

- Zdenerwuje się. Teraz po prostu nie jest zainteresowany dzieckiem. Tutaj zacznie chodzić, zacznie mówić i znowu tata nie zostanie oderwany od dziecka - moja mama próbuje mnie uspokoić.
Ale do tego momentu jest jeszcze dużo czasu i kto zagwarantuje, że mąż rzeczywiście przeżyje ten moment oświecenia. A jeśli nie? Wtedy trzeba będzie poczekać, aż dziecko dorośnie i będzie mogło zawieźć tatę na piwo, dopiero wtedy zwróci na niego uwagę? Mam dość wbijania się w te bramy. Czyli wszystko zaczęło się dobrze, nie rozumiem, co się stało i jak to naprawić.

Spokojne rozmowy z mężem nie działają. Najpierw narzeka, że ​​wszystko jest w porządku, a potem zaczyna krzyczeć, że mam go nie męczyć swoimi głupimi pytaniami. W ciągu ostatniego tygodnia powiedzieliśmy sobie kilkanaście lub dwa słowa, nie więcej. Dlaczego taka rodzina jest potrzebna?

O tym się mówi: Magdalena Adamowicz odpowie za nieuczciwość. Materiał dowodowy nie budzi wątpliwości

Zerknij tutaj: Znana wróżka Anna Kempisty sprawdziła, kto zastąpi Władimira Putina. Opisała kogoś zaskakującego

O tym pisaliśmy ostatnio: Krążownik Moskwa oficjalnie uznany za zatopiony. Matki marynarzy otrzymują prośbę od władz. O co chodzi