Gdy pogoda niesie ze sobą przez cały rok temperatury plusowe, może okazać się dość łatwe znajdowanie grzybów, które zbierać można praktycznie cały rok.

Jakie grzyby możemy zebrać w maju?

Ulegają jedynie zmianie gatunki dostępnych grzybów w różnych miesiącach pór roku. Jeśli chcemy poszukać wiosną jadalnych, rosnących dziko grzybów, warto pamiętać o tym, że najczęściej spotykane wiosną grzyby, to między innymi pieczarki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Michał Pietrzak (@_miszak_)

Ten gatunek najbardziej upodobał sobie łąki, przydrożne rowy i pola. Pojawiają się z początkiem maja i można je znaleźć jeszcze w październiku. Lubią zacienione i wilgotne stanowiska wzrostu.

Kolejnym popularnym grzybem będącym radością dla grzybiarzy wiosną jest podgrzybek. Pojawiając się z końcem maja może ucieszyć grzybiarzy znajdujących go na stanowiskach trawiastych, lub ukrywającego się w mchu.

Aby upolować podgrzybka, należy udać się do lasu liściastego, lecz gdy dopisze szczęście, znajdzie się go także w lasach sosnowych.

Boczniaki są bardzo delikatnymi, kruchymi grzybami rosnącymi najchętniej na pniu drzewa, a także na leżących już pniach drzewa ściętego.

Pomimo faktu, że z reguły najwięcej ich można znaleźć jesienią, mogą zaskoczyć swoją obecnością już w kwietniu. Każdy, kto chociaż raz widział grzybnię boczniaka, dobrze wie, że występuje on w dużej kolonii.

Grzybów dostępnych wiosną jest wiele, więc każdy miłośnik tych cennych skarbów natury znajdzie coś dla siebie.

O tym się mówi: Ważna wiadomość dotycząca zmian w odbiorze telewizji. Wielu Polaków może zauważyć brak dostępu. O co chodzi

Zerknij: Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się tajemnicą. Gwiazda nie ma przede swoimi fanami nic do ukrycia. Kwestia padła podczas sesji pytań i odpowiedzi